"Plutonijs būtu jādetonē, izmantojot sarežģītu parasto sprāgstvielu konstrukciju, kurai būtu jānotiek ar liela ātruma detonācijas vilni vienlaikus visā plutonija lodes virsmā," teikts ziņojumā.
Informatīvajā ziņojumā teikts, ka šī tehnoloģija ir sarežģīta, taču ir Ukrainas kompetencē.
Rietumu eksperti uzskata, ka paies vismaz pieci gadi, līdz Ukraina izstrādās kodolieroci un piemēros tā pārvietošanas līdzekli, taču Armijas centra direktors Valentīns Badraks atzīmē, ka Ukraina savas ballistiskās raķetes būs izstrādājusi mazāk nekā gada laikā.
"Pēc sešiem mēnešiem Ukraina varēs parādīt, ka tai ir spēja uzbūvēt tāla darbības rādiusa ballistiskās raķetes: mums būs raķetes ar 1000 kilometru darbības rādiusu," teica eksperts.
Analītiķi apgalvo, ka gadījumā, ja ASV pamestu Ukrainu, Apvienotā Karaliste varētu izpildīt savas drošības saistības saskaņā ar Budapeštas memorandu, palīdzot Ukrainai attīstīt kodolieroču atturēšanas līdzekli, ņemot vērā, ka tai nav konvencionālo līdzekļu, lai neļautu Krievijai iekarot Ukrainu.
Ižaks uzskata, ka kodolbruņošanās programmas izstrādes slieksnis būs tad, kad Putina karaspēks sasniegs Pavlogradas pilsētu. Pēc viņa domām, mazliet ilgāks laiks radītu risku, ka dažas no Ukrainas lielākajām pilsētām, piemēram, Dņipro un Harkiva, varētu krist, pirms ieroči tiks izstrādāti.
Ižaks piebilda: "Mani pārsteidza Amerikas Savienoto Valstu izrādītā cieņa pret Krievijas kodoldraudiem. Iespējams, ka tas mums ir maksājis karu. Viņi pret kodolieročiem izturas kā pret sava veida dievu. Tāpēc varbūt ir pienācis laiks arī mums lūgt šo dievu."