Ukrainas vēstnieks Apvienotajā Karalistē un bijušais Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs intervijā laikrakstam "Ukrainska Pravda" uzsvēra, ka Eiropas valstis ir gatavas īstermiņa militārajai konfrontācijai ar Krieviju. Tomēr ilgstošā karā uzvarēt nav iespējams, jo Eiropas pašreizējais ieroču ražošanas līmenis nestāv tuvu Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa iespējām.
Zalužnijs: Eiropas valstis nav spējīgas uzsākt ilgstošu karu ar Krieviju (1)
"Ja mēs runājam par īstermiņa militāru rīcību, visticamāk, Eiropas valstis ir gatavas. Bet jautājuma būtība bija, vai tās ir gatavas "ilgstošam, nogurdinošam" karam," teica Zalužnijs.
Viņš uzskata, ar Eiropas arsenāliem nepietiks, lai cīnītos pret daudzajām Krievijas izšautajām raķetēm un droniem. Viņš atgādināja, ka tikai oktobrī vien Krievija uzbruka Ukrainai ar vairāk nekā 1,6 tūkstošiem "Šahed" tipa dronu un aptuveni 200 raķešu, bet novembrī jau gandrīz ar 3 tūkstošiem dažādu ieroču. Bijušais bruņoto spēku virspavēlnieks atgādināja, ka tajā pašā laikā Rietumu partneri nodrošināja Ukrainu ar salīdzinoši mazāku skaitu pretgaisa aizsardzības raķešu.
"Tātad gaisa mērķu skaits palielinās, bet kaujas līdzekļu skaits ir ierobežots un tie ir pārāk dārgi. Pat pēc šī rādītāja es uzskatu, ka ne Lielbritānija, ne Eiropas valstis nebūs gatavas [nogurdinošam karam ar Krieviju], neraugoties uz to, ka ir pietiekams skaits F-16 lidmašīnu,"
teica atvaļinātais ģenerālis.
Zalužnija skatījumā, Krievija ir spējīga 2 – 3 mēnešu laikā "pilnībā iznīcināt" Eiropas pretgaisa aizsardzības sistēmu. Tajā pašā laikā viņš apšauba, ka Rietumi strādā pie alternatīvu sistēmu izveides, lai papildus tradicionālajai pretgaisa aizsardzībai novērstu uzbrukuma draudus no gaisa.
Zalužnijs arī norādīja, ka "Krievija septembrī un oktobrī uz Ukrainu nometa aptuveni 4500 vadāmās aviobumbas", un pauda neizpratni, vai ES vai Lielbritānijai šodien vispār ir 5000 raķešu "Patriot” sistēmām, lai tās notriektu. "Man ir zināmas šaubas. Jo tās ir ļoti dārgas, un līdz ar to nav iespējams, lai to būtu ļoti daudz, jo to ražošana ir problemātiska. Tāpēc par šo militāro komponentu mēs varam teikt, ka acīmredzot viņi nav gatavi," piebilda atvaļinātais ģenerālis.
Zalužnijs arī norādīja, ka Krievija savā [pretinieka spēku] "izsmelšanas" stratēģijā izmanto informatīvas un psiholoģiskas operācijas, kas būtiski ietekmē Eiropu, "kura atrodas siltā vidē un nevēlas no tās izkļūt".
Tajā pašā laikā Zalužnijs norādīja, ka principā viņš pagaidām neredz tādu pretinieku, kuram būtu pietiekami resursi ilgstošam karam.
“Es pat šaubos, vai Ķīna šobrīd ir gatava veikt plaša mēroga darbības,”
viņš sacīja.
Dažas dienas iepriekš Zalužnijs pauda, ka de facto Trešais pasaules karš jau ir sācies, jo Krievija pret Ukrainu izmanto Ziemeļkorejas karavīrus, Irānas bezpilota lidaparātus un Ķīnas šāviņus, bet Rietumu partneri "to neapzinās".