Valdaja diskusiju kluba sanāksmē Sočos Krievijas režīma līderis Vladimirs Putins apsveica Trampu ar uzvaru vēlēšanās, norādot, ka pasaulē patlaban veidojoties jauna kārtība. Runājot par to, ko Putins ar to domājis, Daukšts akcentēja, ka Putins mēģina izspēlēt diplomātisku spēli, lai viņu lūgtu sēsties pie sarunu galda ar viņa noteiktu sarunu programmu. Politologa ieskatā, Putina cerības "uz jaunu pasaules kārtību" patlaban ir utopija, jo režīma līdera galvenais mērķis ir panākt dolāra kā rezerves valūtas sagrāvi.
Viņaprāt, Putins uzskata, ka Šanhajas Sadarbības organizācijas tikšanās Kazaņā, Krievijā, radīs jaunu finansiālu bāzi, kurā dolāra vērtība tiks iedragāta. Daukšts klāstīja, ka Putina argumentācija ir primitīva - Šanhajas Sadarbības organizācija apvieno vairākas valstis ar lielu iedzīvotāju skaitu, taču tie ir nabadzīgi cilvēki, kuri strādā un ražo preces samērā primitīvos apstākļos.
Jautāts, kā situācija varētu attīstīties Ukrainā, ņemot vērā neskaidro situāciju atsevišķās valstīs, pēc Daukšta domām, ukraiņi sāk pakāpeniski zaudēt ne tikai personīgā vai valstiskā noguruma dēļ, bet arī tāpēc, ka pārējā pasaule piespiedīs Ukrainu piekāpties un atdot savas likumīgās teritorijas. Politologs uzsvēra, ka tas radīs pilnīgi jaunu paradigmu - ja kādai lielvalstij nepatīk vienas vai otras teritorijas piederība, to var atņemt, par ko liecinot Krievijas darbības Doneckā, Krimā, Luhanskā un citās vietās Ukrainā, kur notiek kaujas.
Tāpat Daukšts klāstīja, ka Kijiva ir arī nogurusi no karā kritušo skaita, kas ietekmē morāli psiholoģisko klimatu. Notiek pretruna starp nepieciešamību aizstāvēt dzimteni, teritoriālo nedalāmību un cilvēku nāvi. Tāpat tā ir pretruna starp privāto dzīvi un asinīm, kas tiek izlietas par lielajiem stratēģiskajiem mērķiem, ko nosaka politiķi pie sarunu galda. Politologs uzsvēra, ka arī tad, ja tiks parakstīts līgums, atdota daļa teritoriju, vai panāks vienošanos par citiem risinājumiem, Ukrainas sabiedrība turpinās iesaistīties karā un Krievijas uzbrukumu atvairīšanā.