Ukrainas bruņotajiem spēkiem piegādātās ASV ražotās tālās darbības rādiusa raķetes ATACMS spēs aizsniegt mērķus Krievijas dienvidu un rietumu pilsētās, kurās kopā dzīvo vismaz 4,7 miljoni cilvēku. Tā, balstoties uz Kara pētījumu institūta (ISW) un Krievijas valsts statistikas portāla "Rosstat" datiem, aprēķinājis neatkarīgais izdevums "The Moscow Times".
Medijs apkopojis, pa kurām Krievijas pilsētām Ukraina varēs veikt triecienus ar tālās darbības rādiusa ieročiem
ATACMS raķetes, kuru darbības rādiuss ir 300 kilometri, spēs sasniegt mērķus Rostovā pie Donas, kurā dzīvo 1,14 miljoni cilvēku un Voroņežā, kuru apdzīvo 1,046 miljoni cilvēku.
Tāpat amerikāņu raķetes spēs veikt triecienus pa mērķiem Kurskā (436 000 iedzīvotāju). To nespēj sasniegt HIMARS raķešu sistēmas raķetes, kuru darbības rādiuss ir 77 kilometri.
Tāpat raķetes sasniegs mērķus Orelas un Brjanskas apgabalu centros, kuros dzīvo 296 tūkstoši un 373 tūkstoši cilvēku, kā arī mērķus Taganrogas pilsētā, kurā dzīvo 245 tūkstoši cilvēku.
ATACMS spēs sasniegt arī mērķus Ļipeckā (486 000 iedzīvotāju), Smoļenskā (312 000 iedzīvotāju) un Kalugā (329 000 iedzīvotāju).
ISW pētnieki septembrī aprēķināja, ka Rietumvalstu tālās darbības rādiusa ieroči spēj sasniegt vismaz 245 Krievijas militāros objektus. Starp tiem ir 16 Krievijas Gaisa spēku lidlauki un vairākas armijas vienību bāzes, komandposteņi, galvenās mītnes, militārās fabrikas un degvielas pārstrādes rūpnīcas.
ASV medijos svētdien izskanēja, ka ASV prezidents Džo Baidens ir atļāvis Ukrainai izmantot ASV raķetes mērķiem dziļi Krievijas teritorijā.
Francijā izskanējis, ka arī Emanuela Makrona valdība varētu atļaut izmantot savas raķetes militāriem mērķiem Krievijas iekšienē.