Arī slimnīcās, lai arī lielākoties prasības par krājumiem cenšas izpildīt, atzīt, ka ir arī problēmas. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis Haralds Plaudis sacīja: "Ja mēs skatāmies vairāk no tādas prizmas – atsāpinošie medikamenti, antibiotiķi un tā tālāk, skatoties grupas, nevis konkrētus medikamentu nosaukums, tad es teiktu, ka apmēram 70% gadījumu par medikamentiem mēs varētu teikt: jā, šis te rezerves ir. (..) Taču daudz sarežģītāka šī situācija ir tieši ar infūziem. Tie infūzu šķīdumi, kur tas apjoms ir milzīgs un, es nedomāju, ka Latvijā kādai slimnīcai šīs te trīs mēnešu rezerves būtu."
Līdzīgi citās Latvijas slimnīcās apstiprināja – vairāku mēnešu rezerves cenšas turēt, bet ne visam tas ir iespējams. Arī tādēļ, ka ne visās ārstniecības iestādēs šādiem krājumiem pietiek vietas.
Vienlaikus, zāļu krājumu nepieciešamība ir acīmredzama, jo ik pa laikam ir medikamenti, kuri kādā brīdī Latvijā nav pieejami, un labi, ja tiem ir aizvietotāji.
"Piemēram, diklofenaks vai ibuprofēns, tie ir pretsāpju medikamenti, kurus mēs varam aizvietot. Bet ir, piemēram, onkoloģiskie medikamenti un terapeitiskie medikamenti, un te pavisam nesen Eiropā bija ražošanas problēmas, kuras nav iespējams ne ar ko aizvietot. Un tad ir faktiski milzīgs darbs mums jāiegulda, lai mēs dabūtu, jo pacients nedrīkst gaidīt," sacīja Plaudis. Turklāt slimnīcās glabātie medikamenti domāti pašu slimnīcu pacientiem.
Bet zāļu trūkumu izjūt arī, piemēram, cilvēki ar hroniskām saslimšanām un tie, kas var ārstēties mājās, bet zāles pērk aptiekās. Pacientu organizāciju tīkla valdītāja Baiba Ziemele atzina, ka zāļu piegāžu pārrāvumi ir problēma, ar ko ik pa laikam nākas saskarties.
Zāļu valsts aģentūras dati liecina, ka arī šobrīd nav pieejami daudzi medikamenti. Aģentūra tos analizē – vai tiem ir alternatīvas, vai tiem vispār ir pieprasījums, un vajadzības gadījumā meklējot risinājumus. Ja kādu zāļu sāk trūkt un Latvijā to paliks mazāk nekā mēnesim, aģentūra var aizliegt tās izvest tālākpārdošanai. Piemēram, pērn eksportu atteica 36 gadījumos.