Saules staciju izrāviens skaidrojams ar to, ka tām nevajadzēja veikt novērtējumu par ietekmi uz vidi pirms jaudas rezervēšanas. Vēja stacijām novērtējums ir obligāts un laika ziņā tie ir vismaz divi gadi. Taču, tiem, kas aizņēma vietu saules parkam, nekas neliedza turpat secīgi attīstīt arī vēja elektroenerģijas iegūšanu. "Organizācija, ko es pārstāvu, Saules enerģijas asociācija, mēs esam, teikšu tā, godprātīgie attīstītāji, tie, kas tiešām vēlas, lai regulētu normāli un saprotami spēles noteikumi. Mums ir žēl, ka ir bijuši tirgus spēlētāji, kas ir izmantojuši caurumu likumos. Tie, kas atļāvuši tādiem kovbojiskiem, oportūnistiskiem attīstītājiem izmantot iespēju nobloķēt tīklu un principā apturēt lielā mērā atjaunīgās enerģijas projektu attīstību savu komerciālo interešu vārdā," raidījumam saka asociācijas "Saules enerģiju Latvijai" vadītājs Alnis Bāliņš (arī uzņēmuma "European Energy Latvia" vadītājs).
Līdz ar to veidojās nevienlīdzīgas iespējas un tie, kuri gribēja būvēt tikai vēja ģeneratorus – tagad palikuši bez garantētas pieslēguma jaudas. Starp šādiem projektiem ir arī "Latvenergo" paspārnē izauklētie "Latvijas vēja parki", kas veic ietekmi uz vidi novērtējumu saviem projektiem.
Pēdējā gandrīz pusotra gada laikā enerģijas ražotājiem nav bijusi iespēja no jauna iegūt pieslēguma jaudu Augstsprieguma tīklā. Arī tiem, kuri ir pavisam tuvu finišam ar ietekmes uz vidi novērtējumu. Vislielākā cīņa ir par pieslēgumiem Kurzemes lokā. Lai straujāk audzētu no vēja iegūtās enerģijas apjomu, atbildīgie tagad cer uz grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā.