Izdevies sākt apkopot arī informāciju par īpašām VDK transporta struktūrām, kas kontrolēja lielāko Latvijas ostu un arī dzelzceļu mezglu darba uzraudzīšanu. Šīs vienības līdz 60. gadiem nebija pakļautas Latvijas čekai, bet pa tiešo Maskavas galvenajam VDK birojam.
Uzieti arī dokumenti no īpaša komunistiskā partijas vēstures institūta, kas apkopoja to skaitā bijušo čekistu atmiņas. Starp viņiem atrodams okupācijas pirmo gadu Latvijas PSR Valsts drošības ministrijas vadītāja Alfona Novika rakstītais. Viņš vēlāk 90.gados notiesāts par genocīdu un noziegumiem pret cilvēci.
"Mums pašiem par pārsteigumu mēs atradām arī Alfona Novika atmiņas, kuras nekur līdz šim nav publicētas. Šīs atmiņas ir rakstītas jau tad, kad Noviks bija pensijā. Un, protams, kā jau tajā laikā, tās atmiņas ir pilnas ar ideoloģiju, bet tur ir gana daudz interesantas lietas. Noviks atklāti raksta, ka 1940. gadā to visu varēja izdarīt, pateicoties "Maskavas biedru atbalstam". Un, kā "Maskavas biedri" atsūtīja palīdzību, lai veidotu valsts drošības struktūras un tā tālāk, respektīvi, nekādi vietējie aktīvisti, vietējie komunisti, kas būtu taisījuši kaut kādu sociālistisko revolūciju, par ko stāstīja, Nē. Noviks skaidri un gaiši raksta, ka Maskava atsūtīja biedrus palīgā un tad tie arī visu darīja," stāsta pētnieks.
Izdevies arī rast izskaidrojumu tam, kāpēc daļa no čekistu kompartijas mapītēm pazudušas. 1989. gada septembrī - īsi pirms atmodas Centrālā komiteja Rīgā pēc LPSR VDK priekšlikuma nolemj, ka visas Latvijas čekistu kompartijas lietas vajag centralizēt un nodot pārraudzībā Rīgā, nevis glabāt partiju nodaļās rajonos. Tas pēc vēsturniekus domām varētu būt kā gatavošanās, lai čekistu lietas būtu vieglāk no Latvijas aizvest uz Maskavas arhīviem.