Žurnālistiem nepamatoti prasa atklāt informācijas avotus, "Latvijas Televīzijai" atzina mediju tiesību eksperte, zvērināta advokāte Linda Bīriņa, ziņo LTV "Panorāma".
VIDEO ⟩ LTV: Žurnālistiem nepamatoti prasa atklāt informācijas avotus
Linda Bīriņa komentējusi pēdējā laikā notikušos policijas centienus ar tiesas palīdzību piespiest medijus atklāt, kurš sniedzis publikācijās izmantotās ziņas.
Latvijā likumā "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem" teikts: "Masu informācijas līdzeklis var nenorādīt informācijas avotu. Ja persona, kura sniegusi informāciju, prasa, lai tās vārds netiktu norādīts masu informācijas līdzeklī, šī prasība redakcijai ir saistoša. Lai aizsargātu personas vai sabiedrības būtiskas intereses, tikai tiesa, ievērojot samērīgumu, var uzdot norādīt informācijas avotu."
Tieši uz tiesu cerības likusi policija, kas grib uzzināt, kurš žurnālistiem sniedzis ziņas par seksuālas uzmākšanās gadījumiem Mūzikas akadēmijā un par Valsts kontroles atklāto "Rail Baltica" dzelzceļa būvniecībā.
Latvijas Avīzes žurnālists Ilmārs Randers no saviem avotiem bija uzzinājis, ka patiešām Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas pārbūves projekts laikā gaitā mainīts 100 reizes.
Raksts par "Rail Baltica" finanšu strupceļu parādījās dažas dienas pirms Valsts kontrole publiskoja savu ziņojumu, kam līdz tam bija piešķirts ierobežotas pieejamības statuss. Policija to atzīst par likuma pārkāpumu un prasa žurnālistam, kurš nopludināja informāciju. Žurnālists attiecies izpaust.
Vairāk skatieties sižetā!