Policisti šonedēļ Olainē izglābuši mežā pazuduša jaunieša dzīvību, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.
Olaines mežā likumsargi izglābj jaunieti, kurš tuviniekiem bija atstājis atvadu vēstuli
Trešdienas vakarā policija saņēma informāciju par to, ka Olainē ir bezvēsts pazudis kāds jaunietis, kuram ir iespējamas veselības problēmas, tostarp mēdz pazust atmiņa. Viņa vecāki bija pamanījuši, ka jaunietis devies meža virzienā. Situāciju vēl saspringtāku padarīja apstāklis, ka viņš saviem tuviniekiem bija atstājis atvadu vēstuli.
Policija sāka jaunieša meklēšanu. Meklēšanā tika iesaistīts arī Valsts policijas kinologs ar suni un droni. Soli pa solim virzoties mežā, kopumā tika pārmeklēts apmēram 30 hektāru teritorijas. Pirms pusnakts likumsargiem ar dronu izdevās uztvert jaunieša atrašanās vietu meža masīvā.
Par laimi, jaunietis bija dzīvs un pie samaņas un pēc mediķu apskates tika nodots radiniekiem. Policistiem viņš teicis, ka bija pazaudējis mobilo telefonu un apmaldījies mežā.
Kur meklēt palīdzību?
Informāciju un atbalstu var meklēt:
Pusaudzucentrs.lv
Atbalsta tālrunis: +371 25 737 363
Centrs "Marta"
Adrese: Matīsa iela 49A-11, Rīga
Tālr. 67 378 539
E-pasts: centrs@marta.lv
Centra "Marta" Liepājas filiāle
Adrese: Kūrmājas prospekts 11, Liepāja
Tālr. 29 195 442
E-pasts: centrs@martaliepaja.lv
Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"
Adrese: Tērbatas iela 69, Rīga
Tālr. 24 551 700
Diennakts krīzes tālrunis: 116 123
E-pasts: skalbes@skalbes.lv
Cietusajiem.lv
Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116 006
Centrs drošai bērnībai "Dardedze"
Adrese: Cieceres iela 3a, Rīga
Tālr. 67 600 685
WhatsApp: 29 556 680
E-pasts: info@centrsdardedze.lv
VBTAI Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis
116111
KO DARĪT, JA ESI CIETIS NO SEKSUĀLAS VARDARBĪBAS?
Kauns, atmiņas uzplaiksnījumi, trauksme, "netīrības" un vainas sajūta ir normālas izjūtas šajā situācijā. Šādu stāvokli ir iespējams mazināt ar speciālistu (psihologa, psihoterapeita, psihiatra) palīdzību.
VĒRSIES POLICIJĀ UN PIE ĀRSTA
Pēc iespējas ātrāk nepieciešams vērsties policijā un/vai pie ārsta. Lūdz, lai ārstniecības persona pēc iespējas sīkāk dokumentē vardarbības radītās sekas. Apskates rezultātiem ir juridisks spēks, un tiesu medicīnas eksperts var izmantot tos ekspertīzes veikšanai.
VĒRSTIES POLICIJĀ VAR ARĪ VĒLĀK
Ja pagaidām neesi gatavs vērsties policijā, to var darīt arī vēlāk. Atkarībā no nodarījuma smaguma ir noteikts noilgums - termiņš, cik ilgā laikā pēc nodarījuma izdarīšanas varmāku var saukt pie kriminālatbildības.
Seksuāla rakstura nodarījuma noilgums var būt no 5 līdz 20 gadiem vai pat ilgāk. Ja par noziegumu tiek ierosināta lieta policijā, tad tev ir tiesības uz kompensāciju kā nozieguma upurim. Valsts kompensācija tiek izmaksāta neatkarīgi no tiesas procesa iznākuma.
NEBAIDIES MEKLĒT PALĪDZĪBU
Apsver domu meklēt psiholoģisko palīdzību. Seksuālā vardarbība rada nopietnas sekas psihei, ar ko ir ļoti grūti tikt galā pašam.
Ja neesi gatavs tikties ar speciālistiem klātienē, vari izmantot cietušo atbalsta tālruni vai čatu: tālr. 116006, www.cietusajiem.lv.