Šodienas redaktors:
Dace Otomere

Ziemeļkoreja uzsāk kamikadzes uzbrukuma dronu "masveida ražošanu"

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns.
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns. Foto: Alexander Khitrov/Shutterstock

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ir pavēlējis uzsākt kamikadzes uzbrukuma dronu "masveida ražošanu", 15. novembrī ziņoja valsts mediji.

Kims ceturtdien vēroja šādu dronu izmēģinājumus, kas projektēti uzbrukumiem gan sauszemes, gan jūras mērķiem un kurus ražojis Ziemeļkorejas uzņēmums "Unmanned Aerial Technology Complex" (UATC).

"Viņš uzsvēra, ka ir nepieciešams iespējami ātri izveidot sērijveida ražošanas sistēmu un uzsākt pilna mēroga masveida ražošanu," vēstīja valsts oficiālā ziņu aģentūra "Korean Central News Agency" (KCNA).

Kamikadzes droni ir sprāgstvielas transportējoši bezpilota lidroboti, kas projektēti, lai tīši ietriektos ienaidnieka mērķos, darbojoties līdzīgi vadāmām raķetēm.

Phenjana augustā pirmoreiz demonstrēja savus kamikadzes dronus. Eksperti uzskata, ka to ražošana var būt saistīta ar valsts padziļināto aizsardzības aliansi ar Maskavu.

Ceturtdienas izmēģinājumā droni "precīzi" trāpīja mērķiem pēc lidošanas pa iepriekš noteiktām trajektorijām, ziņoja KCNA.

Kims sacīja, ka šie droni ir "viegli izmantojama (..) triecienspēka sastāvdaļa" relatīvi zemo ražošanas izmaksu un plašā pielietojuma diapazona dēļ.

Viņš sacīja, ka Ziemeļkoreja "nesen atzina par svarīgu" izstrādāt bezpilota aparatūras sistēmas un integrēt tās valsts militārajā stratēģijā.

Eksperti atzīst, ka šie droni, kuru attēlus augustā publicēja valsts mediji, izskatās līdzīgi Izraēlas ražotajam kamikadzes dronam "HAROP", Krievijas ražotajam "Lancet-3" un Izraēlas "HERO 30".

Ziemeļkoreja var būt ieguvusi šo dronu tehnoloģijas no Krievijas, kas savukārt tās iegādājusies no Irānas, kura tiek turēta aizdomās par šo tehnoloģiju nozagšanu no Izraēlas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu