Augstu Krievijas amatpersonu bērni, FSB ģenerāļi, miljardieri un Vladimira Putina draugi ceļojuši uz ārzemēm, tostarp uz Eiropas valstīm, izmantojot diplomātiskās pases, vēsta "The Insider".
"The Insider": Krievijas amatpersonu bērni, Putina draugi un FSB ģenerāļi ceļošanai izmanto diplomātiskās pases
Pēc izdevuma ziņām, šādas pases ir vai bijušas Sergeja Šoigu, Dmitrija Medvedeva un Mihaila Mišustina bērniem. Šādus dokumentus izmantoja arī miljardieri Oļegs Deripaska un Ališers Usmanovs, "Rostec" vadītājs Sergejs Čemezovs, "Rosņeftj" vadītājs Igors Sečins, prezidenta palīgs, kooperatīva "Ozero" biedrs Andrejs Fursenko, kā arī Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils.
Turklāt "The Insider" atklāja, ka FSB ģenerāļiem Aleksandram Bortņikovam, Sergejam Beseda, Sergejam Koroļovam un Aleksejam Sedovam ar diplomātiskajām pasēm izdevies aizlidot uz Franciju un Šveici pirms pilna mēroga Krievijas iebrukuma Ukrainā.
"Formāli diplomātiskā pase ir oficiāls dokuments. Ierēdņi ar to var lidot tikai komandējumos, un pēc atgriešanās tas jāatgriež personāla nodaļā.
Bet šis noteikums, protams, neattiecas uz visiem.
Uz īpaši svarīgu personu ceļošanu ar diplomātisko pasi uz kādu vietu Azūra krastā vienmēr piever acis," izdevumam sacīja kāda bijusī Krievijas valdības amatpersona.
Medijs šādu diplomātisko pasu izmantošanu uzskata par to ļaunprātīgu izmantošanu.
To personu sarakstu, kurām ir tiesības saņemt diplomātiskās pases, nosaka likums. Tajā bez diplomātiem ir ministri, parlamentārieši un citi. Turklāt šādas pases var izsniegt citiem cilvēkiem "ar Krievijas Federācijas prezidenta lēmumu".
Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā un tam sekojošajām sankcijām diplomātiskā pase daudz privilēģiju nesniedz, atzīmē izdevums. Jo īpaši to īpašniekiem ir apturēta bezvīzu ieceļošana Šengenas zonā. Kā norādīja bijušais Krievijas diplomāts Boriss Bondarevs, diplomātiskā pase arī nedod tās turētājiem diplomātiskās privilēģijas un imunitāti.