Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, Ventspilī jaunieši attiecības ar mentoriem veido pakāpeniski, lai varētu uzsākt saņemt pakalpojumu."
Daudzviet arī neesot skaidrības – kā tieši to darīt. Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Freiberga norādīja:
"Šobrīd ir neskaidri jautājumi saistībā ar mērķa grupu, atbalsta personāla apmācību, apmācītu mentoru piesaistīšanu. Atbalsta pasākumu pilnīga ieviešana paredz arī papildus darbinieka piesaisti (vai vismaz daļēju piesaisti).
Līdz šim esam saskārušies ar to, ka atšķiras domas par dažādu noteikumu punktu interpretāciju dažādu pašvaldības (mūsu un arī citu pašvaldību) speciālistu vidū. Tas arī ietekmē faktu, ka šī programma nav uzsākta."
Redzot, ka pašvaldības nepaspēs izlietot atbalstam paredzēto naudu, ministrija to jau pārdalījusi citām nozares vajadzībām. Pašvaldību neizdarītais ministriju pārsteidz. "Protams, mūs mulsina šāda pieeja, īpaši tamdēļ, ka tos iepriekšējos gadus mēs esam pavadījuši gana daudz dažādās diskusijās.
Šī sistēma nav radusies Skolas ielā 28 [Labklājības ministrijā – red.], tas tiešām ir arī fokusgrupu rezultāts. (..) Bet mēs saprotam arī no otras puses šo milzīgo cilvēkresursu trūkumu," saka ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Ilze Kurme.
Profesionālo audžuģimeņu apvienības "Terēze" valdes priekšsēdētāja Ārija Martukāne gan uzskata, ka vilcināšanās, īpaši aizbildinoties ar sarežģītiem vai nesaprotamiem noteikumiem, nav attaisnojama, turklāt nav izprotams, kā tas var būt, ka neviens par to neuzņemas atbildību.