Sapulces laikā daudz jautājumu bija arī SEPLP pārstāvjiem, kuriem nācās gan aizstāvēt lēmumu par Šulca virzīšanu, gan skaidrot par to, ka vienā no pozīcijām tiek virzīta kandidāte, kas pēc punktiem palika otrajā vietā. "De Facto" zināms, ka runa ir par Ievu Aili, kura būs vienīgā no līdzšinējiem sabiedrisko mediju darbiniekiem, kas pēc starta konkursā tagad varētu kļūt par LSM valdes locekli.
Vai tas, ka LSM valdē nonākusi tieši Latvijas Radio pārstāve, nevarētu būt SEPLP reveranss medijam, kura darbinieki vairākkārt publiski pauda bažas par sabiedrisko mediju apvienošanu? Aile uz to atbild šādi:
"Ja jūs konceptuāli prasāt, vai būtu pareizi, ka kāds apvienotā medija valdē ir ar zināšanām no iepriekšējā perioda, tad mana pārliecība ir, ka jā.
Tā pēctecība kaut kādā mērā ir jānodod, jo principā tas palīdzēs ātrāk jaunajai valdei strādāt pie konkrētām lietām un iedos daudz plašāku "bekgraundu", kas ir iepriekš noticis, lai saprastu tos virzienus, kur iet uz priekšu. Es nedomāju, ka tā ir slikta lieta."
"De Facto" zināms, ka konkursā uz šo amatu uzvarējusī persona strādā kādā komerctelevīzijā, kas konkurences nosacījumu dēļ negribēja ļaut sākt darbu ātrāk kā nākamā gada pavasarī. To nenoliedz arī SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis:
"Jā, tur varēja būt varbūt kaut kādi citi risinājumi, bet tie būtu diezgan skaidri, ka būtu jāiet caur tiesu. Un šajā gadījumā tiešām, zinot visu milzīgo atbildību un darba apjomu un to, cik ļoti jutīgs ir šis jautājums un cik ļoti rūpīgi skatās uz visiem valdes locekļiem, mūsuprāt, jā – tas radītu riskus, kurus mēs negribējām šajā gadījumā uzņemties.
It īpaši, ja, es uzsveru, visi kandidāti bija ļoti cieši, un ja viens nevar, tad mēs ņemam otru un viņš nav sliktāks."
Savukārt par Šulca izstāšanos no konkursa Siksnis tagad atzīst: labāk lai domstarpības parādās pirms LSM valdes iecelšanas nevis dažus mēnešus pēc tās.
Video: Raidījuma "De Facto" sižets