Izraēlas valdība oktobra beigās atzina, ka nav atļāvusi palīdzības ievešanu Džabalijā "militāro operāciju" ierobežojumu dēļ, atbildot uz Izraēlas cilvēktiesību grupu petīciju.
Sestdien COGAT paziņoja, ka ielaidusi 11 kravas automašīnas ar pārtiku un piederumiem Beithanunā un Džabalijā. Taču ANO Pasaules Pārtikas programmas pārstāve Alia Zaki sacīja, ka Izraēlas karavīri kontrolpunktā piespieda izkraut no automašīnām tajā esošo pārtiku, pirms tā tika nogādāta Beithanunā. Nav zināms, kas noticis ar izkrautajām piegādēm.
Ziemeļos dzīvojošie palestīnieši ziņu aģentūrai "The Associated Press" aprakstīja izmisīgus ikdienas centienus atrastu pārtiku, ūdeni un drošību, kamēr apkārt esošās palikušās ēkās tiek bombardētas, dažkārt nogalinot veselas ģimenes.
Arkuks sacīja, ka naktīs dodas ārā, lai pārmeklētu sabombardētās ēkas: "Dažreiz jūs atrodat pustukšu miltu, konservu un lēcu paku."
Viņš sacīja, ka viņa ģimene paļaujas uz palīdzību no citiem, kuri atraduši patvērumu Džabalijas skolā, taču arī viņu pārtikas krājumi izsīkst.
"Mēs esam kā suņi un kaķi, kas meklē barību gruvešos," sacīja atraitne Uma Sabera.
Viņa sacīja, ka viņai un viņas sešiem bērniem bija jābēg no bēgļu nometnes, kas bija izveidota Beitlahijas skolā, kad Izraēla tai uzbruka. Tagad viņa ar bērniem dzīvo sava vīratēva mājās, kopā ar vēl 40 bēgļiem, galvenokārt sievietēm un bērniem, pārtiekot no niecīgiem lēcu un makaronu krājumus.
Ahmeds Abu Avda, 28 gadus vecs trīs bērnu tēvs, kurš dzīvo kopā ar 25 radiniekiem mājā Džabalijā, sacīja, ka viņi katru dienu ēd lēcas ar maizi, kontrolējot porcijas, lai nodrošinātu, ka bērni ir paēduši.