Lielā staltbriežu skaita savairošanās rada zaudējumus gan Latvijas lauksaimniekiem, gan mežsaimniekiem, bet tie ir lokāli. Problēmai ir nopietni pārvaldības izaicinājumi, jo tiek prasīta efektīvā populācijas regulēšana, balstoties uz medniekiem. Situācija ir risināma, bet tikai kopīgi un konstruktīvi sadarbojoties lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un medniekiem.
Klimata pārmaiņas nozīmīgi ietekmē Latvijas dabu un līdz ar to arī sociālekonomisko situāciju. Latvijas mežsaimniecībā novēroto klimata pārmaiņu ietekmi ir iespējams mazināt un sasniegt labus rezultātus ar meža apsaimniekošanas prakses pielāgošanu.
Nākotnes klimata scenāriji prognozē vēl intensīvākas pārmaiņas, nekā novērots līdz šim. Siltākas ziemas, garākas veģetācijas sezonas, mainīgs nokrišņu režīms un augstāka meteoroloģisko ekstrēmu iespējamība, piemēram, spēcīgi vēji, rada pieaugošus mežsaimnieciskos izaicinājumus. Atrašanās mērenā klimata joslā Latvijai sniedz priekšrocības savlaicīgi sagatavoties šīm izmaiņām, taču tas prasa rūpīgu plānošanu un pielāgošanās stratēģiju izstrādi, lai līdzsvarotu riskus un izmantotu jaunās iespējas. Nākotnes plānošana mežsaimniecībā notiek, ņemot vērā meža augšanas ciklus, kas bieži pārsniedz cilvēka mūžu.
Vējš, tā izraisītie bojājumi un koku pielāgošanās
Stipri vēji var veidoties pērkona negaisu vai ciklonu darbības rezultātā. Pērkona negaisi jeb tā sauktās vasaras vētras, kas ir neprognozējamākas ar spēcīgākām lokālām vēja brāzmām, var būt ļoti postošas ar lielu bojājumu risku. Savukārt cikloni, visbiežāk rudens-ziemas sezonā, lai arī ne vienmēr ir spēcīgi, tomēr ir regulāri, tāpēc tiem mežs var labāk pielāgoties. Tomēr ziemā vēja ietekmi var nozīmīgi pastiprināt arī sniega un/vai apledojuma slodze, kuras ietekmē koku zari un stumbri var neatgriezeniski saliekties vai lūzt. Tas īpaši raksturīgs skuju koku sugām, kuru vainagi var uzkrāt lielāku sniega masu.