Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis

Apvienosies uzņēmumi "Printful" un "Printify" (1)

"Printful" izpilddirektors Alekss Saltonstols (Alex Saltonstall) un "Printify" izpilddirektore Anastasija Oļeiņika.
"Printful" izpilddirektors Alekss Saltonstols (Alex Saltonstall) un "Printify" izpilddirektore Anastasija Oļeiņika. Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas izcelsmes starptautiskie tehnoloģiju uzņēmumi "Printful" un "Printify", kas visā pasaulē sniedz apdrukas un citus ražošanas pakalpojumus pēc pieprasījuma, apvienosies, bet turpinās darbu ar abiem zīmoliem un abās darbības platformās, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumu pārstāvji.

"Printful" izpilddirektors Alekss Saltonstols un "Printify" izpilddirektore Anastasija Oļeiņika intervijā aģentūrai LETA uzsvēra, ka uzņēmumi apvienojas kā līdzīgi partneri, nevis viens pārņem otru.

Saltonstols norādīja, ka uzņēmumā paliek visi akcionāri. Tāpat visi uzņēmumu lielākie institucionālie investori turpina būt iesaistīti.

Ne Saltonstols, ne Oļeiņika gan neatklāja darījuma nosacījumus un ar apvienošanu saistītos finanšu jautājumus.

Uzņēmumu pārstāvji uzsvēra, ka darbības, kas būs vērstas uz savstarpējo integrāciju, tiks uzsāktas pēc darījuma pabeigšanas. Līdz tam brīdim abi uzņēmumi darbosies pilnīgi patstāvīgi.

Abi uzņēmumi saņēmuši akcionāru atbalstu, kā arī komercdarbību uzraugošo iestāžu atļauju. Oļeiņika sacīja, ka "vieta, kur mēs atbildām noteiktajiem darbības sliekšņiem, bija ASV", un tur mēs izpildījām visas ziņošanas prasības ASV regulatoram". Uzņēmumiem nav bijusi nepieciešama Latvijas Konkurences padomes atļauja darījumam Latvijā.

Pēc apvienošanās tiks saglabāti abu uzņēmumu tagadējie biroji un ražotnes Rīgā.

Apvienotais uzņēmums turpinās darbu ar abiem zīmoliem un abām drukāšanas pēc pieprasījuma platformām, tādēļ klientiem tehniski nekas nemainīšoties, bet ar laiku kļūšot plašāks pieejamo pakalpojumu piedāvājums.

Vaicāti, vai plānotas arī darbinieku atlaišanas, Oļeiņika akcentēja, ka jebkura apvienošanās nozīmē, ka jaunajā uzņēmumā ir jāizvērtē, kā vislabāk strukturēt darbību, taču uzņēmumi vēl nav nonākuši šajā procesa posmā, jo apvienošana noslēgsies nākamajās nedēļās.

Arī apvienotā uzņēmuma vadības komandas sastāvu plānots paziņot pēc dažām nedēļām, kad noslēgsies darījums.

Integrējot tehnoloģijas un resursus kā līdzvērtīgiem partneriem, paredzēts izveidot biznesu ar plašāku produktu klāstu, ģeogrāfisko pārklājumu un personalizētiem ražošanas risinājumiem.

Uzņēmumu pārstāvji akcentēja, ka šis solis pavērs jaunas perspektīvas abu uzņēmumu straujākai izaugsmei, nodrošinot plašākas iespējas klientiem attīstīt tiešsaistes biznesu globālā mērogā. Tāpat apvienotais uzņēmums sniegs ieguldījumu Latvijas ekonomikā un stiprinās Rīgu kā stratēģisku vietu uzņēmējdarbībai, inovācijām un tehnoloģiju investīcijām.

Abu uzņēmumu līdzdibinātāji raugās uz apvienošanos kā uz nākamo loģisko attīstības soli. "Printful" līdzdibinātājs Lauris Liberts uzskata, ka, apvienojot šos divus strauji augošos uzņēmumus, kas nodrošina ražošanas ārpakalpojumus, tiks nostiprinātas vadošās pozīcijas tehnoloģiju nozarē.

Savukārt "Printify" dibinātājs Jānis Berdigans norāda, ka uzņēmuma darbība vienmēr ir bijusi vērsta uz "Printify" pilna potenciāla attīstību, un "Printful" ir ideāls partneris, kas palīdzēs šo mērķi sasniegt.

Vaicāti par uzņēmumu tirgus daļas maiņu pēc apvienošanas, Saltonstols sacīja, ka uzņēmumiem šodien nav precīzu skaitļu par tirgus daļu. "Šajā tirgū ir ļoti, ļoti liela telpa, un es domāju, ka mēs esam divi diezgan mazi uzņēmumi šajā telpā. Mēs netērējam daudz laika, domājot par tirgus daļu, jo ir ļoti daudz konkurentu," viņš teica.

Oļeiņika akcentēja, ka "Printify" ir vieta, kur vērsties solo uzņēmējiem jeb cilvēkiem, kuri vēlas veidot e-komercijas biznesu un vēlas iegūt finansiālu brīvību. Tās var būt māmiņas, kuras strādā no mājām, tas var būt kāds ar dizaina prasmēm, kurš mērķē uz konkrētu gala klientu nišu.

Savukārt Saltonstols norādīja, ka "Printful" vairāk orientējas uz mazo un vidējo uzņēmumu segmentu, kā arī strādā ar dažiem ļoti lieliem uzņēmumiem ASV.

Iepriekš ziņots, ka "Printful" 2021.gadā ieguva 130 miljonu dolāru (106,6 miljonu eiro) investīcijas no privātā investīciju uzņēmuma "Bregal Sagemount", kļūstot par pirmo Latvijas "vienradzi" jeb jaunuzņēmumu, kas sniedzis vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru tirgus vērtību. "Printful, Inc." ieņēmumi 2021.gadā pārsniedza 289 miljonus ASV dolāru.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka Latvijas AS "Printful Latvia" 2023.gadā strādāja ar 83,715 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 5,5%, sasniedzot 6,487 miljonus eiro. "Printful Latvia" reģistrēta 2017.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 350 000 eiro. Uzņēmums pieder ASV reģistrētam uzņēmumam "Printful Inc.". Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Inga Liberte, Lauris Liberts un Agris Tamanis.

"Printify" ir orientēts uz individuālu uzņēmēju un mazu un vidēju uzņēmumu apkalpošanu. Platforma ir izpildījusi vairāk nekā 60 miljonu pasūtījumu, kurus īstenojuši vairāk nekā 85 pasaules vadošie drukas uzņēmumi.

SIA "Printify Development" 2023.gadā strādāja ar 29,593 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,2% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt kompānijas peļņa saruka par 32,7% un bija 1,125 miljoni eiro. "Printify Development" ir reģistrēts 2015.gada augustā, un tā pamatkapitāls ir 2830 eiro. Kompānijas pamatkapitālā 98,94% pieder ASV reģistrētam uzņēmumam "Printify Inc.", 0,71% pieder Oļeiņikai, bet 0,35% Berdiganam. Patiesais labuma guvējs ir Berdigans.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu