Trīs no četriem probācijas klientiem iesaista dažādos teritoriju labiekārtošanas darbos. Ja notiesātajiem ir kādas prasmes, tad var piemeklēt arī citus darbus.
Vaicāts par iespējamu situāciju, ka notiesātais vienojas ar pašvaldību par konkrētiem darbiem un tieši uz tiem tiek norīkots, dienesta priekšnieks atbild, ka neatbalsta šādu praksi.
"Par šo konkrēto gadījumu es esmu lietas kursā. Es esmu ar kolēģiem iepazinies ar visiem lietas apstākļiem, un esmu pārliecināts, ka no dienesta amatpersonu puses šobrīd ir izdarīts viss tas, kas ir jāizdara," saka Jurevičius.
Taču no viņa teiktā var noprast, ka īsti apmierināts ar esošo situāciju viņš nav. Uz jautājumu, vai sabiedrisko darbu ietvaros, piemēram, ir atļauts vākt materiālus grāmatai, kura nākotnē sodītajam var ļaut nopelnīt, dienesta priekšnieks atbild šādi:
"Ir jābūt citai rutīnai viņa dzīvē, jo, ja viņš turpina darīt visu to pašu, ko darīja pirms sabiedriskajiem darbiem, un uzskata, ka tādā veidā viņš ir izvairījies no kriminālsoda, ka viņš dara to pašu, ko darītu bez sabiedriskajiem darbiem, tas nozīmē, ka kaut kas nav kārtībā, un tie sabiedriskie darbi nav konkrētajā gadījumā cilvēkam piemēroti."
Nākamajā nedēļā noskaidrojās, ka probācijas dienests izšķīries Lato Lapsam noteikt citus sabiedriskos darbus. Klients pats to uzņēma ne pārāk saprotoši.
Lapsa ierakstīja video pie probācijas dienesta durvīm, stāstot, ka aizvadītajā nedēļā viņa sabiedrisko darbu veikšanas vietā ieradušās "divas tantes" no probācijas dienesta Aizkraukles nodaļas un ka viņām nodota Lapsas lieta. Lapsa pats apstiprināja, ka ir piedeklarējies Ogres novadā un ka probācijas dienesta Ogres nodaļa līdz šim organizējusi viņa sabiedriskos darbus. Tas savukārt nozīmē, ka darbu sarakstu Lapsam sastādījusi Ogres dome.