Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

IKEA izmaksās 6 miljonus eiro Austrumvācijas ieslodzītajiem (4)

IKEA
IKEA Foto: Imago / manfred Segerer / Scanpix

Mājsaimniecības tirgus gigants IKEA Vācijā piekritis izmaksāt 6 miljonus eiro valdības fondam, lai kompensētu Vācijas komunistiskās diktatūras piespiedu darba upuru. Kampaņas dalībnieki cer, ka IKEA solim sekos citi uzņēmumi, ziņo CNN.

Politiski un krimināli ieslodzītie Vācijā aukstā kara laikā bija spiesti būvēt mēbeles IKEA vajadzībām. Ziņas par šādu uzņēmuma vēstures lapaspusi parādījās Zviedrijas un Vācijas plašsaziņas līdzekļos pirms vairāk nekā desmit gadiem, kas mudināja uzņēmumu veikt neatkarīgu izmeklēšanu.

Revidentu "Ernst & Young" veiktajā izmeklēšanā atklājās, ka ieslodzītie ražoja mēbeles uzņēmumam IKEA, globālam mājasaimniecības un mēbeļu tirgus milzim, vēl pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados.

IKEA pārstāvji tajā laikā, visticamāk, zināja, ka darba veikšanai tiek izmantoti politieslodzītie, teikts ziņojumā.

Bijušo Austrumvāciju no 1949. līdz 1990. gadam okupēja Padomju Savienība, kas izveidoja režīmu, kas pazīstama kā Vācijas Demokrātiskā Republika jeb VDR. Desmitiem tūkstošu tās ieslodzīto bija spiesti strādāt rūpnīcās, padarot ieslodzījuma vietas par galveno nodrošinātāju lētam darbaspēkam.

Tiek uzskatīts, ka no šīs ieslodzīto ekspluatācijas daudzi Rietumu uzņēmumi ir guvuši labumu.

Šonedēļ IKEA pārstāvji Vācijā paziņoja, ka tā brīvprātīgi ieguldīs 6 miljonus eiro jaunajam valdības fondam, kas izveidots, lai sniegtu kompensācijas Austrumvācijas diktatūras upuriem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu