Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Ar žebērkli dūruši taimiņus. Palsas upē pieķerti maluzvejnieki

Gauja
Gauja Foto: Shutterstock

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori Palsas upē pieķēruši maluzvejniekus, kuri ar žebērkli dūruši taimiņus, informē VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

VVD inspektori oktobra beigās, sadarbībā ar Zemessardzes kājinieku bataljonu, veikuši zvejas kontroles reidus Vaidavā, Gaujā, Vizlā, Rauzā, Palsā un Vecpalsā.

Pārbaudes laikā Palsas upē konstatēts rūpnieciskās zvejas noteikumu pārkāpums - lašveidīgo sugas zivju nelikumīga ieguve ar aizliegtu ieguves rīku - žebērkli. Maluzvejnieki savā lomā plānoja paturēt divus taimiņus, par ko sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Jalinska atgādina, ka oktobrī un novembrī, kad Latvijas upēs notiek lašu un taimiņu masveida migrācija un nārsts, VVD organizē pastiprinātu lašupju uzraudzību.

Tāpat zvejas kontroles reidā apsekotas Smiltenes novada Apes pilsētas, Virešu pagasta un Grundzāles pagasta ūdenstilpes.

Oktobrī VVD inspektori iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē veikuši 125 zvejas kontroles reidus, kuru laikā konstatēti 13 pārkāpumi, no kuriem 11 ir makšķerēšanas pārkāpumi - pārsvarā makšķerēšana aizliegtā vietā un divas rūpnieciskās zvejas pārkāpumi par zveju ar aizliegtiem rīkiem. Veikto reidu laikā atrasti un no ūdenstilpēm izcelti 59 zivju tīkli, divi zivju murdi, kas tieši attiecas uz lašveidīgo nelikumīgo zveju. Papildus minētajam ir atrasti un izcelti 73 nēģu ķeramie rīki un viens vēžu murds.

Maksimālais sods fiziskām personām par makšķerēšanas pārkāpumiem ir 350 eiro, bet par rūpnieciskās zvejas pārkāpumiem fiziskām personām maksimālais sods ir 700 eiro, juridiskām personām 4300 eiro.

Gadījumos, ja nodarīts kaitējums zivju resursiem, tad persona papildus minētajam maksā nodarīto kaitējumu zivju resursiem, kas ir 715 eiro par vienu lasi vai taimiņu.

Nārsta laiks ir sevišķi jutīgs periods lašveidīgajām zivīm, kas migrācijas un nārstošanas laikā kļūst vieglāk pieejamas un iegūstamas to gaļas un ikru kārotājiem. VVD atgādina - lašu un taimiņu ieguve ir aizliegta visā Latvijā.

VVD aicina ikvienu iedzīvotāju iesaistīties zivju resursu sargāšanā un, pamanot negodprātīgu rīcību pret vidi, ziņot VVD, zvanot uz tālruni 26 338 800 vai izmantojot "Vides SOS" mobilo lietotni.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu