Šodienas redaktors:
Marina Latiševa

VIDEO 17 gadus pēc jaunietes slepkavības divus vīriešus atzīst par vainīgiem

Policija.
Policija. Foto: Lita Millere/LETA

Pagājuši gandrīz 17 gadi kopš liktenīgās nakts, kurā dzīvību zaudēja 20 gadus vecā Inga Vinogradova. Jaunā sieviete bija dzimšanas dienas svinībās un mira nokrītot no piektā stāva. Ilgus gadus viņas ģimene neatkāpās un cīnījās, lai pierādītu, ka sieviete nav izdarījusi pašnāvību, bet viņu pa logu svinību laikā izmetuši divi vīrieši. Pēc ilgas un mokošas tiesvedības, abi vīrieši atzīti par vainīgiem un viņiem piespriests 15 gadus ilgs cietumsods, vēsta raidījums "Degpunktā".

Dzimšanas diena, kas noslēdzās ar jaunas sievietes līķi uz asfalta, notika Ģertrūdes ielas 110. namā 2008. gada martā. Ingas krusttēvs toreiz stāstīja, ka meitene zvanījusi mātei un stāstījusi, ka ballīte izvērtusies par konfliktu: "Vairākkārtīgi telefona sarunās māte dzirdēja, kā meita tiek sista un spīdzināta. Viņa telefonā dzirdēja, kā nogalina meitu."

Ingas vecāki sazinājās ar policiju, lūdzot apsekot adresi. Arī paši devās turp, bet bija jau par vēlu. Kad ieradās likumsargi, jaunā sieviete jau bija mirusi. Guvusi nāvējošas traumas, krītot no liela augstuma. 

Vecāki bija pilnīgi pārliecināti, ka meitene ir noslepkavota, bet tam bija nepieciešami pierādījumi. Diemžēl tas prasīja vairāk nekā sākotnēji bija domāts. 2013. gadā Valsts policija kriminālprocesu izbeidza, notikušo kvalificējot kā pašnāvību. Bojāgājušās sievietes tuvinieki prokuratūrā pārsūdzēja policijas lēmumu un izmeklēšanu atjaunoja.

Pēc astoņiem gadiem beidzot uz apsūdzēto sola sēdās Mariss Švābe un Andrejs Dargiļs. Bija veiktas vairākas neatkarīgas ekspertīzes gan pie ārvalstu, gan pašmāju speciālistiem, lai pierādītu, ka jauno sievieti abi vīrieši izmeta pa logu.

Pirmā instances tiesa atzina abas personas par vainīgām slepkavības izdarīšana un piemēroja brīvības atņemšanu uz 15 gadiem.

Notiesātajiem ir jāizmaksā 80 000 eiro morālā kompensācija mirušās jaunietes mātei, kā arī materiālā kompensācija vairāk nekā 20 tūkstošu apmērā. Tomēr viss vēl nav galā. Spriedumu ir iespējams pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Vairāk skaties "Degpunktā" sižetā:

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu