Saeimā arī 31. oktobrī radās problēmas ar kvoruma nodrošināšanu, tādēļ sākotnēji neizdevās skatīšanai Juridiskajā komisijā nodot vienu no likumprojektiem saistībā ar uzņēmumu arestēto kapitāldaļu pārvaldīšanu.
Saeimā arī ceturtdien problemātiski nodrošināt kvorumu
Saeima sastāv no 100 tautas priekšstāvjiem jeb deputātiem. Savukārt atbilstoši Satversmei un Saeimas kārtības rullim parlamenta sēdes var notikt tikai tad, ja tajās piedalās vismaz puse Saeimas locekļu, tas ir, 50 deputātu, kas ir minimālais deputātu skaits jeb kvorums.
Trešdien Saeimas ārkārtas sēdē, kurā tika skatīts nākamā gada budžets, sākotnēji koalīcijai radās problēmas ar kvoruma nodrošināšanu, taču jautājums tika atrisināts, uz sēdi sasaucot koalīcijas deputātus, kas sākotnēji nebija ieradušies.
Arī ceturtdien, balsojot par Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātajiem grozījumiem, kas paredz valdības pilnvarotam pārvaldniekam uzticēt kriminālprocesos arestētu uzņēmumu kapitāldaļu pārvaldīšanu, radās problēmas ar kvoruma nodrošināšanu, lai vienu no likumprojektiem nodotu skatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā.
"Jaunās vienotības" (JV) Saeimas frakcijas vadītājs Edmunds Jurēvics pie šīs situācijas vaino opozīciju. Viņš aģentūrai LETA pauda, ka opozīcijas mēģinājumi "noraut kvorumu" sēžu laikā liecina par tās izvēli nestrādāt konstruktīvi.
Jurēvics, lūgts komentēt problēmas ar kvorumu, sacīja, ka gan šī vakardienas uzvedība, gan šodienas viņam rada lielas bažas par vismaz daļu opozīcijas.
"Vakar viņi mēģināja noraut kvorumu valsts iekšējās un ārējās drošības budžetam, šodien - mēģināja apturēt likumprojektu, kas saistīts ar nelegālās naudas apkarošanu, virzību," klāstīja Jurēvics, piebilstot, ka par spīti opozīcijas centieniem, kvorums tika nodrošināts.
Jurēvics šādu opozīcijas rīcību raksturoja kā bezatbildīgu, kas parādot to, ka koalīcijai jābūt vēl mobilizētākai un vienotākai.
"Mūs tas nebaida. Šodienas un vakardienas izgājieni parāda to, ka, diemžēl, izskatās, ka opozīcija ir izvēlējusies nestrādāt konstruktīvi," skaidroja Jurēvics, norādot, ka opozīcija ar šādām metodēm mēģina "torpedēt valstiskus jautājumus".
Vienlaikus Jurēvics norādīja, ka koalīcija ir stabila, tai ir vairākums un turpmāk tā būšot gatava "šādām opozīcijas destruktīvām darbībām".
Aģentūra LETA vēstīja, ka kvoruma trūkuma dēļ Saeima trešdien sākotnēji nespēja nobalsot par steidzamības noteikšanu nākamā gada budžeta projektam un to pavadošajai likumprojektu paketei.
Uz sēdes sākumu nebija ieradusies Ingrīda Circene (JV) un Anna Rancāne (JV). Tāpat par steidzamības noteikšanu nenobalsoja Augusts Brigmanis (ZZS).