Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Austrālija plāno ražot tālā darbības rādiusa vadāmās raķetes

Raksta foto
Foto: AFP/SCANPIX

Austrālija plāno palielināt raķešu ražošanu, tai skaitā ražot tāla darbības rādiusa vadāmās raķetes, paziņojis aizsardzības rūpniecības ministrs Pats Konrojs.

"Kāpēc mums vajag vairāk raķešu? Stratēģiskā konkurence starp Savienotajām Valstīm un Ķīnu ir galvenā Austrālijas drošības vides iezīme," skaidroja ministrs. "Šī konkurence ir visnopietnākā mūsu reģionā," viņš piebilda.

Konrojs atklāja, ka Austrālija, sadarbojoties ar ASV kompāniju "Lockheed Martin", ražos vairākkārt izmantojamas raķešu palaišanas iekārtas GMLRS. Tas būs viens no retajiem gadījumiem, kad šādas iekārtas tiek ražotas ārpus ASV.

Katru gadu plānots saražot līdz 4000 raķešu, kas ir vairāk nekā ceturtā daļa no pašreizējās GMLRS ražošanas apjoma pasaulē un vairāk nekā desmit reizes pārsniedz pašreizējo Austrālijas aizsardzības spēku pieprasījumu, atklāja Konrojs.

Austrālija ir arī noslēgusi līgumu ar Francijas ieroču ražotāju "Thales" par artilērijas šāviņu "M795" ražošanu.

"Mēs visi vēlamies, lai jaunu ieroču un munīcijas iegāde nebūtu nepieciešama. Taču pasaulē, ko raksturo krīzes un nestabilitāte, labi apgādāta armija ir būtiska valsts aizsardzības sastāvdaļa," norādīja Konrojs.

Ķīna nesen Klusajā okeānā veica starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumu, kas bija pirmais šāds izmēģinājums 40 gadu laikā.

Bažas par Ķīnas lielajiem aizsardzības izdevumiem un Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā likušas daudziem ASV sabiedrotajiem paust satraukumu par ierobežotajām munīcijas ražošanas spējām.

Austrālija ir viena no vairākām Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm, kas krasi palielina aizsardzības izdevumus.

Aprīlī Austrālija nāca klajā ar aizsardzības stratēģiju, kurā paredzēts strauji palielināt izdevumus, lai novērstu tās neaizsargātību pret ienaidniekiem, kas varētu pārtraukt tirdzniecību vai liegt piekļuvi svarīgiem gaisa un jūras ceļiem.

Cita starpā Austrālija apņēmusies tikt pie kodolzemūdenēm saskaņā ar trīspusēju nolīgumu ar ASV un Lielbritāniju.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu