Lai gan zemes līmeņa paaugstināšana, lai novērstu pārlieko mitrumu, kā reiz arī ir viena no kritiski vērtētajām darbībām, attīstītājs nepiekrīt, ka darītu kaut ko pretēji noteikumiem un jebkurus pārmetumus noliedz.
Deputāti, kas ar teritorijas plānošanu saistītajos jautājumos atturējās, steigu, kādā šis jautājums virzīts, neizprot. Pašvaldībā padziļinātu diskusiju nav bijis, bet ar jautājumu saistītu dokumentus sēdē skaidroja attīstītāju pārstāve. Ropažu novada domes deputāts Gundars Jankovs (ZZS) spriež, ka situācija būtu jāvērtē neatkarīgam ekspertam.
"Ko ar viņu darīt – vai nu atjaunot šajā dabiskajā stāvoklī, kas ir bijis un neko nebūvēt, vai, ja tiešām tik ļoti gribas būvēt un novads to apstiprina – kādas darbības ir jāveic. Vai pilnā teritorijā vai daļējā teritorijā? Kāda meliorācijas sistēmas jāizbūvē, lai tiešām šīs mājas kalpotu ilgtermiņā?" – skaidro Jankovs.
Savu viedokli par to atkal plāno sniegt Valsts vides dienests, kas tagad pievienotos dokumentus gan vēl tikai vērtēšot. Šobrīd dienests pieprasījis pašvaldībai informāciju, kas nav pievienota lokālplānojumam.
Pēc lokālplānojuma apstiprināšanas, ja tas notiks, VARAM vērtēs, vai un kā ir atrisināti iepriekšējie pārkāpumi. Šoreiz gan būšot jāiesaistās ar Klimata un enerģētikas ministrijai, jo kopš jūlija tai nodoti līdz šim VARAM pārziņā bijušie vides jautājumi.
Novada būvvaldē par dambi neko nezinot, jo būvvaldes rīcībā šāda projekta nav un attiecīgi tā stāvokli tā nekad nav apsekojusi. Darbība minētājā teritorijā ir pastāvīgā būvvaldes redzeslokā. Taču teritorija tiekot regulāri apsekota - arī šogad, kad vairākos zemes gabalos konstatēta nesaskaņota būvgružu uzbēršana, par ko ir uzsākta administratīvā lietvedība.