Ministrija arī rosina plašāk domāt par atbalstu ģimenei piemērotas dzīvesvietas nodrošināšanai. Piemēram, pie trešā bērna piedzimšanas piešķirt grantu mājokļa iegādei, un pie katra nākamā bērna piedzimšanas proporcionāli lielāku summu. Valsts būtu galvotājs daudzbērnu ģimenei hipotekārajam kredītam.
LM arī aicina veidot atbalsta sistēmu ģimenēm ar bērniem, kuras zaudējušas tuviniekus, vai saskārušās ar citām krīzes situācijām, piemēram, šķiršanos.
Šī ir neliela daļa no LM iecerēm. Vēl virkne pasākumu saistīti ar veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšanu bērniem, senioru noturības darba tirgū veicināšanu, ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju motivēšanu un iesaisti darba tirgū, kā arī ar citām jomām.
Otrais rīcības virziens - kvalitatīva dzīves vide - ietver pasākumus veselīgas un drošas dzīves, gudras un izglītotas sabiedrības, ilgtspējīgas infrastruktūras iedzīvotājiem un ekonomikai, kā arī drošu dzīves apstākļu veicināšanu.
Savukārt trešais rīcības virziens paredz plānveida iedzīvotāju migrācijas un remigrācijas veicināšanu.
Daļu no ziņojumā iekļautajām iecerēm ministrija bija iesniegusi kā prioritāros pasākumus 2025.gada budžetam, tomēr tie netika atbalstīti.
Kā iepriekš norādījusi LM, Eiropas Savienības (ES) statistikas pārvalde "Eurostat" prognozē, ka Latvijas iedzīvotāju skaits turpinās samazināties, no 2022. līdz 2070.gadam sarūkot par trešdaļu jeb līdz 1,3 miljoniem.
Galvenokārt demogrāfisko situāciju raksturo dzimstības samazināšanās un mūža ilguma palielināšanās. LM norāda, ka pašlaik Latvijas demogrāfiskajai situācijai raksturīgs negatīvs iedzīvotāju dabiskais pieaugums. Tāpat novērojama vidējā mūža ilguma palielināšanās, kas veicina sabiedrības novecošanos un demogrāfiskās slodzes palielināšanos.