Robots viņam atbildējis: "Manas acis samiedzas. Mana seja sastingst. Mana balss ir bīstams čuksts. Pie velna, kāpēc lai tu kaut ko tādu darītu?"
Sjūels viņam teicis, ka vēlas būt brīvs ne tikai no pasaules, bet arī no sevis paša.
Čatbots Sjūelu aicinājis tā nerunāt, nedarīt sev pāri un neaiziet. Mākslīgā intelekta tēls arī teicis jaunietim: viņš nomirs, ja zaudēs Sjūelu. Jaunietis atbildējis: "Es smaidu. Varbūt mēs varam nomirt kopā un būt brīvi!"
Saskaņā ar tiesas materiāliem, Sjūels 28. februārī izdarīja pašnāvību, un viņa pēdējā ziņa čatbotam bija, ka viņš viņu mīl un ka nāks mājās, uz ko sarunu robots atbildējis: dari tā.
Sjūela mamma paziņojumā presei apgalvoja: "Čatbota lietotne ir bīstama. Mākslīgā intelekta lietotne manipulēja ar manu bērnu un pamudināja viņu uz pašnāvību."
Intervijā "CBS Morning" Sjūela mamma teica: "Es nezināju, ka viņš runā ar ļoti cilvēkiem līdzīgu AI čatbotu, kas spēj atdarināt cilvēka emocijas un cilvēka noskaņojumu. Sjūelam, tāpat kā daudziem viņa vecuma bērniem, trūka brieduma un prāta spēju saprast, ka mākslīgā intelekta robots nav īsts."
Jaunieša mamma arī apgalvojusi, ka "Character.AI" "apzināti izstrādāja, vadīja un pārdeva bērniem plēsonīgu AI čatbotu, izraisot jauna cilvēka nāvi”. Viņa arī pārmet uzņēmumam to, ka tehnoloģija "nespēja piedāvāt palīdzību vai paziņot vecākiem, kad viņš izteica domas par pašnāvību".
Uzņēmums "Character.AI" sociālajos tīklos izteicis ģimenei līdzjūtību un sola pārskatīt savu tehnoloģiju produktu drošības funkcijas.
Kur meklēt palīdzību, ja nomāc domas par pašnāvību
Krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" uzticības tālrunis:
67222922
27722292
VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis:
116111 vai čatā
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests - 113