Tāpat ECT uzmanību veltījusi Administratīvās apgabaltiesas 2020.gada 30.jūnija spriedumam lietā Nr.A42022119, kurā tā, atsaucoties uz ECT judikatūru, uzlika pienākumu valstij atlīdzināt pieteicējam šajā lietā radīto nemantisko kaitējumu, jo pārkāptas viņa tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā. Apgabaltiesas secinājumi bija pamatoti ar Kaitējuma atlīdzināšanas likuma 4.pantu.
Ņemot vērā minēto, tiesa secināja, ka laikā, kad 2023.gada 8.jūnijā Rīgas apgabaltiesa pieņēma galīgo spriedumu Siņicina lietā, Latvijā pastāvēja efektīvs tiesību aizsardzības līdzeklis attiecībā uz viņa sūdzību par pārmērīgu kriminālprocesa ilgumu, kura efektivitāti un pieejamību apstiprināja Administratīvās apgabaltiesas prakse.
ECT secināja, ka Siņicinam bija pieejams efektīvs tiesību aizsardzības līdzeklis, kas viņam bija jāizsmeļ, un noraidīja sūdzības par konvencijas iespējamiem pārkāpumiem Latvijā. Tiesas lēmums ir galīgs un nepārsūdzams.
LETA jau ziņoja, ka krimināllieta Siņicina apsūdzībā ierosināta 1994.gada 6.jūlijā. Pirmās instances tiesā krimināllieta no Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras saņemta 2001.gadā.
Tiesājamo vai lietas dalībnieku atkārtotas neierašanās dēļ pirmās instances tiesā tiesas sēdes vairākkārt atliktas, tad tiesvedība piecas reizes apturēta un atjaunota. Pirmās instances tiesas lēmumi par tiesvedības apturēšanu/atjaunošanu no 2004. līdz 2008.gadam pieņemti vidēji reizi gadā.
Šajos gados krimināllieta attiecībā pret trijiem apsūdzētajiem izskatīta un pieņemts notiesājošs nolēmums.
2008.gadā tiesvedība tika apturēta, jo Siņicins bija izsludināts meklēšanā un pēc aptuveni diviem gadiem saņemta informācija no policijas, ka viņš atrodas Nīderlandē un tiek lūgts viņu izsludināt starptautiskajā meklēšanā un pieņemt Eiropas apcietinājuma lēmumu.