Šodienas redaktors:
Dace Otomere

VIDEO PTAC brīdina: "Shein" un "Temu" pārdotais apģērbs var būt nedrošs (12)

Raksta foto
Foto: dpa/scanpix

Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās arvien biežāk tiek apmeklēti internetveikali. Iespējams, vislielāko izaugsmi piedzīvojuši tieši Ķīnas "Shein" un "Temu", kas ir ļoti populāri arī latviešu vidū. Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs (PTAC) gan atgādina, ka ar iepirkšanos šajās vietnēs nāk būtiski riski, vēsta TV3 raidījums "Bez tabu". 

"Shein" un "Temu" veikalos iespējams iegādāties milzīgu klāstu apģērbu, aksesuāru, un pat mājsaimniecības preču par ļoti zemu cenu. Tādēļ uzņēmumi kļuvuši tik populāri arī latviešu vidū.

Satura veidotāja Paula Muižniece "Bez tabu" norāda, ka no "Shein" apģērbu pasūta reizi trijos vai četros mēnešos un nekad nav vīlusies. Nelielu sarūgtinājumu sagādājušas tikai pasūtītās žaketes – to kvalitāte neatbilst fotogrāfijās redzētajam.

Stiliste Indra Salceviča un docente Indra Miklāva uzsver, ka vajadzētu izvēlēties apģērbus, kas darināti no iespējami dabīgākiem un ilgtspējīgākiem materiāliem. 

PTAC pārstāve Sanita Gertmane uzsver – klientiem jāņem vērā, ka šajos veikalos pārdotās preces nav ražotas pēc Eiropas Savienības standartiem. 

"Patērētājam jārēķinās, ka, iegādājoties jebkuru preci 3. valsts tirdzniecības platformā, tai nav saistoši Eiropas Savienībā esošie standarti. Tas nozīmē, ka preces varētu būt daudz nedrošākas un var būt augsti riski.

Tādēļ PTAC iesaka pārdomāt ikviena pirkuma lietderību 3. valstu platformās, tieši pastāvošo drošuma risku dēļ. Tāpat arī platformās dažkārt nav saprotams patiesais pārdevējs un pēc tam varētu būt apgrūtināta saziņa ar pārdevēju, lai realizētu savas patērētāja tiesības," uzsver Gertmane. 

Video: "Bez tabu" sižets

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu