Šajā projektā DAP veic zinātniskās izpētes darbus Baltijas jūras Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.
Apsekojot Alku sēkli, pētnieki secinājuši, ka šajā vietā jūras dzīles krasi atšķiras no citām vietām Baltijas jūrā, jo ierastās akmeņainās gultnes vietā saskatāmas pilsētvides infrastruktūrai līdzīgas pazīmes.
Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece Ingrīda Andersone salīdzina Alku sēkļa zemūdens struktūru ar mazpilsētu, proti, ledāja atstātie, vairākus metrus augstie morēnas māla atsegumi un starp tiem izveidojušās ielejas atgādina pilsētas kvartālus un ielas. Tāpat novērojamas arī atsevišķas "augstceltnes" un plaši, ar "bruģi" klāti laukumi, kuri apauguši ar bagātīgām gliemeņu audzēm. Gliemeņu audzes un mazākos morēnas veidojumus kā uzturēšanās un barošanās vietas iecienījuši "pilsētas" iemītnieki - plekstes, mencas, taukzivis un citi dzīvie organismi.
Kā norāda Andersone, Baltijas jūrā šāda zemūdens ainava un apjomi nekur citur līdzšinējos pētījumos nav pieredzēti.
Alku sēklis atrodas Pāvilostas tuvumā un ir LIFE REEF pilotteritorija, kurā tiek pētīts Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamais biotops "Akmeņu sēkļi jūrā". Šogad Alku sēklī vairākkārt veikti video novērojumi un niršanas darbi, lai ievāktu dzīvo organismu paraugus. Darbus veica projekta partneris un zemūdens biotopu novērtētājs Latvijas Hidroekoloģijas institūts.