Viņa šobrīd kopā ar Nacionālo veselības dienestu meklē risinājumus, kā nodrošināt vairāk un plašākus valsts apmaksātus pakalpojumus insulta pacientiem ar smagu spastiku.
Spastiku izārstēt nevar, taču to var veiksmīgi kontrolēt. Katrs pacients ir individuāls gadījums, un mērķi, kas jāsasniedz ar terapiju, – atšķirīgi. Ne vienmēr spastiku ir jāārstē, atsevišķos gadījumos cilvēks joprojām var turpināt kustēties, tieši pateicoties paaugstinātajam muskuļu tonusam. Tomēr vairumā gadījumu muskuļu tonusa mazināšana atvieglo pacienta aprūpēšanu: mazāk veidojas izgulējumi, kas bieži saistīts ar stacionēšanu un augstāku mirstību, turklāt pacients, kam ir saglabātas kustības, ir aktīvs un nezaudē spēju staigāt, pats sevi aprūpēt un iesaistīties dažādās aktivitātēs, tai skaitā brīvā laika aktivitātēs, varbūt pat atgriezties darbā. Atlabšanas ilgums ir ļoti individuāls, atkarīgs no ārstēšanas veida.
"Pirms ārstēšanas uzsākšanas jāvērtē, vai nepasliktināsim pacienta funkcionālo stāvokli. Katram var būt piemērota cita ārstniecības metode – medikamentoza ārstēšana ar tabletēm vai botulīntoksīnu, ko ievada tieši spastikas skartajos muskuļos, ķirurģiska iejaukšanās, fizioterapija. Lai ārstēšana noritētu sekmīgi, ļoti svarīga ir pacienta līdzestība, viņa iesaistīšanās – bez tās rezultāts var nebūt tik labs," norāda Mihejeva.
Tomēr viņa atzīst, ka Latvijā pacienti, kas piedzīvo spastiku , reti kad vēršas pēc palīdzības, jo sabiedrībā pastāv dažādas stigmas un uzskats, ka pēc insulta ir normāli dzīvot sāpēs un ar kustību traucējumiem. Arste piekrīt, ka pēc insulta var būt paliekošas sekas, taču tām nav jābūt tik smagām. Veselības aprūpe esot gana attīstīta, lai palīdzētu risināt šos traucējumus.