Kopš 2010. gada jau 700 Latvijas jaunieši no sociālā riska grupām saņēmuši atbalstu "Mentor Latvia" programmā, kas palīdz viņiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei. Tomēr joprojām ļoti daudz jauniešu jūtas atstumti un vientuļi, kas rada noslieci uz depresiju. Viņiem ir zema pašapziņa, trūkst motivācijas, un savu nākotni zīmē tumšās krāsās.
Šiem jauniešiem pietrūkst gan sociālo, gan praktisko iemaņu un zināšanu, lai sāktu neatkarīgu dzīvi un patstāvīgi pieņemtu lēmumus, kuri viņu dzīvi ietekmētu labvēlīgi. Mentorprogrammas mērķis ir sniegt palīdzību šiem jauniešiem, kuriem trūkst atbalstošas ģimenes, un veicināt viņu veiksmīgu integrāciju sabiedrībā. Kā zināms – tieši jaunākās paaudzes ir mūsu sabiedrības nākotnes virzītājspēks.
Sabiedrības neredzamā problēma – "pamestie jaunieši", kuriem trūkst atbalsta
Vairāki tūkstoši jauniešu Latvijā pieaug bez atbalstošas ģimenes. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem vecuma grupā no 0 līdz 17 gadiem ārpusģimenes aprūpē dzīvo 5286 jaunieši, vecuma grupā no 13 līdz 17 gadiem tie ir 2458 jaunieši.
Statistikas datos nav iekļauti tie jaunieši, kuri katru gadu sasniedz pilngadību un pēkšņi saskaras ar sarežģījumiem, kas viņiem šķiet nepārvarami – emocionālās problēmas, finansiālās grūtības, izglītības izvēles un sadzīves pienākumi. Jauniešiem, kuri dzīvo ārpusģimenes aprūpē, trūkst atbalstoša pieaugušā, kas virza un veicina viņu izaugsmi, kas kopumā var veidot labāku sabiedrību.
"Viens no lielākajiem jauniešu izaicinājumiem ir mentālās veselības problēmas, visbiežāk – depresija. Ir tāda jauniešu kategorija, kurus es sauktu par "pamestajiem jauniešiem", jo viņi nav iekļauti nevienā sociālā programmā.