Sākotnēji tās pirmizrāde bija paredzēta Štutgartes operā 1921. gadā, taču tā tika uzvesta tikai 1922. gadā pēc protestiem, kas bija saistīti ar izrādes, iespējams, zaimojošo saturu.
Versijā, kas šogad pārsteigusi Štutgartes skatītājus, oriģinālais muzikālais priekšnesums aizstāts ar kailām mūķenēm, kas skrituļslido uz kustīgas rampas skatuves centrā, krustos sistu kailu ķermeņu sienu un priesteri, kura ir lesbiete.
Kad Holcingere savu "Sancta" versiju atveda uz viņas dzimto pilsētu Vīni, bīskapi no Zalcburgas un Insbrukas to kritizēja kā "necieņas pilnu svētās mises karikatūru".
Austriešu māksliniece jau iepriekš ir norādījusi, ka viņas opera bija mazāk veidota, lai ņirgātos par baznīcu, bet gan vairāk, lai pētītu paralēles starp konservatīvo iestādi no vienas puses un kinku (netradicionālas seksuālās prakses) kopienām un BDSM subkultūrām no otras puses.
"Mēs iesakām visiem auditorijas locekļiem vēlreiz ļoti rūpīgi izlasīt brīdinājumus, lai viņi zinātu, ko gaidīt," Eblings sacīja laikrakstam "Stuttgarter Nachrichten". Tikai pieaugušajiem paredzētās izrādes apmeklētāji iepriekš brīdināti ar garu brīdinājumu sarakstu par iespējamo nepatīkamo saturu, tostarp vīraka lietošanu, skaļiem trokšņiem, atklātām seksuālām darbībām un seksuālas vardarbības tēmas.
"Ja jums ir jautājumi, sazinieties ar apmeklētāju dienestu," piebilda Eblings. "Un, ja izrādes laikā rodas šaubas, tam palīdzēt var skatiena novēršana no skatuves."
Ziņojumi par medicīnisko aprūpi auditorijā, šķiet, nav radījuši komerciālu kaitējumu. Visas piecas atlikušās "Sancta" izrādes Štutgartes operā, kā arī divas izrādes Berlīnē novembrī ir izpārdotas.
Video: Izrādes "Sancta" tīzeris