Tāpat iedzīvotājiem tiek nodrošināta iespēja pastaigāties pa ceļu, kas atrodas Mūsas upes krastā, kā arī izmantot Bauskas dabas taku, kas atrodas blakus Mēmeles upei. Līdz ar to atsevišķu iedzīvotāju tiesību ierobežojumi ir samērīgi un nav pārspīlēti, uzskata domē.
Dome atsaucas arī uz Pašvaldību likumu, kurā noteikts, ka viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir sekmēt saimniecisko darbību pašvaldības administratīvajā teritorijā un sniegt tai atbalstu. Minētā funkcija nozīmē, ka pašvaldībai ir pienākums veicināt vietējo uzņēmējdarbību un radīt apstākļus, kas sekmē uzņēmumu attīstību, kā arī palīdzēt tiem, nodrošinot dažādus resursus, atbalsta mehānismus un labvēlīgu vidi.
Pašvaldības speciālisti esot veikuši aptauju starp vietējiem uzņēmējiem, kuri sniedz ēdināšanas, naktsmītņu un tūrisma pakalpojumus pašvaldības administratīvajā teritorijā. Halovīnu pasākums līdz šim ir viens no apmeklētākajiem pasākumiem Bauskā, esot secināts aptaujā.
Novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji atzīstot, ka lielā apmeklētāju plūsma rada pienesumu arī citiem uzņēmējiem, jo pilsētas viesi izmanto izdevību paviesoties citos tūrisma objektos un veikalos, izmanto novada uzņēmēju piedāvātos ēdināšanas pakalpojumus. Īpaši svarīgi tas ir tūrisma sezonas klusajā periodā, kad uzņēmējiem ir grūti atrast idejas, kā piesaistīt klientus, norāda pašvaldība.
Pasākuma organizators ir vietējais uzņēmējs, kurš jau ir veicis ieguldījumus pasākuma organizēšanā - plānojis, veicis maksājumus, noslēdzis nomas līgumus, tāpēc nebūtu korekti pasākumu aizliegt dažas dienas pirms tā norises, uzskata pašvaldībā. Vietvara arī norāda, ka, aizliedzot rīkot pasākumu pēdējā brīdi, pastāv risks, ka pasākuma organizators varētu sākt tiesvedību ar pašvaldību par iespējami radītajiem zaudējumiem.
Izvērtējot samērīgumu starp iesniedzēju iespējamo tiesību ierobežošanu un sabiedrības interesēm kopumā, sanāksmē tika konstatēts, ka pašvaldībai nav tiesiska pamata atcelt Halovīna pasākuma organizēšanu, jo tas nav pretrunā ar spēkā esošo normatīvo aktu regulējumu.