Ceturtkārt, AM atzīst, ka sabiedrības apziņošanai apdraudējuma situācijās ir jābūt ātrākai un precīzākai, tālab ir izstrādāts mehānisms informācijas apritei starp NBS, iekšlietu operatīvajiem dienestiem un sabiedrību. Apdraudējuma gadījumā operatīvi tiks apziņoti masu mediji, un informācija publicēta oficiālajos AM un Latvijas armijas kontos. Iedzīvotāji tiks apziņoti ar 112 mobilās aplikācijas palīdzību, savukārt pašvaldību vadītājus apdraudējuma gadījumā informēs reģionālās Zemessardzes vienības, tostarp par situācijām, kad būs nepieciešams pašvaldību vadītāju atbalsts vietējo iedzīvotāju apziņošanā konkrētajās teritorijās.
Mobilās aplikācijas izmantošana iedzīvotāju apziņošanai ir tikai pagaidu risinājums līdz brīdim, kad Latvijā darbosies agrīnās brīdināšanas šūnu apraides sistēma, piebilst AM.
NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver, ka 7.septembrī notikušais drona incidents apstiprina jaudīgas un efektīvas pretgaisa aizsardzības sistēmas lielo lomu mūsu valsts aizsardzības stiprināšanā, tāpēc, viņa skatījumā, ir mērķtiecīgi jāturpina jau iesāktais darbs pie gaisa telpas kontroles un aizsardzības modernizēšanas un pilnveidošanas. Aizgūstot Ukrainas pieredzi un izvērtējot operacionālo nepieciešamību, Latvijai nepieciešams paplašināt daudzveidīgu sensoru klāstu, uzsver Kalniņš.
Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) norāda, ka drona incidents iezīmē jaunu posmu Latvijas gatavības stiprināšanai pret hibrīdajiem apdraudējumiem no Krievijas puses. "Mums ir daudzas mācībstundas un konkrēti uzlabojumi visos līmeņos," apliecina Sprūds.
Ministrs arī uzsver, ka krīžu pārvarēšanā Latvijas institūciju sadarbībai un sabiedrības noturībai būs vislielākā nozīme, bet vienlaikus ir jāpanāk lielāks atbalsts no sabiedrotajiem, tādēļ NATO austrumu flanga valstis gaisa telpas stiprināšanas jautājumi kopīgi tikšot aktualizēti arī nākamnedēļ gaidāmajā alianses aizsardzības ministru sanāksmē Briselē.