Kārlis Melngalvis

Komanda bez nosaukuma debitē NHL. Ko tas nozīmē?

Jūtas hokeja klubs.
Jūtas hokeja klubs. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Uzvaru savā pirmajā spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL) otrdien izcīnīja debitanti Jūtas hokeja klubs, kas regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) pieveica Čikāgas "Blackhawks" vienību.

Pirmos vārtus Jūtas kluba vēsturē guva Dilans Ganters, mača piektajā minūtē izvirzot savu komandu vadībā. 21 gadu vecā kanādieša kontā arī vienības ceturtie gūtie vārti spēles pēdējā minūtē.

Ar precīziem metieniem uzvarētāju sastāvā izcēlās arī Kleitons Kellers, Barets Heitons un Losons Krūzs, kamēr divas rezultatīvas piespēles atdeva Niks Šmalcs.

"Blackhawks" rindās pa vārtiem guva Teuvo Teravainens un Niks Folino, bet divas reizes rezultatīvi asistēja Konors Bedārds.

Jūtas komanda tika izveidota 2024. gada 18. aprīlī, sadalot Arizonas "Coyotes" franšīzi divās daļās. Soltleiksitijas klubs ieguva tiesības tās vietā startēt NHL.  Debijas sezonā 2024./25. gadā komanda spēlē bez īstas identitātes – tai nav galējā nosaukuma, krāsas vai logo. Tādējādi vienību pagaidām sauc vienkārši Jūtas hokeja klubs. Tas arī ir uzrakstīts uz komandas logo un tērpiem, kas citādi ir parasti bez nekāda īpaša attēlojuma.

Kluba līdzjutējiem dotas 20 izvēles, ko kurām šosezon izvēlēties nosaukumu – "Frost" (Sals), "Ice" (Ledus), "Powder" (Pulveris), "Mountaineers" (Alpīnisti), "Freeze" "(Saldēt), "Mammoth" (Mamuts), "Black Diamonds" (Melnie dimanti), "Blast" (Sprādziens), "Caribou" (Ziemeļbriedis), "Blizzard" (Putenis), "Swarm" (Bars), "Hive" (Strops), "Outlaws" (Persona ārpus likuma), "Yeti" (Sniega cilvēks), "Squall" (Brāzma), "Fury" (Dusmas), "Glaciers" (Ledāji), "Canyons" (Kanjoni), "Venom" (Inde) un "HC" (HK – hokeja klubs). Tas sāksies ar "Utah" (Jūtas).

Kluba galējais nosaukums, krāsas un logo tiks izvēlēts pirms 2025./26. gada sezonas sākuma.

Citā otrdienas spēlē Sietlas "Kraken" savā laukumā ar 2:3 (0:0, 2:3, 0:0) piekāpās Sentluisas "Blues" vienībai.

Mājiniekiem vārtus otrā perioda sākumā guva Vinss Danns un Ēli Tolvanens, uz ko viesi atbildēja ar diviem Džordana Kairū un vieniem Filipa Brūberja gūtajiem vārtiem.

"Blues" vārtsargs Džordans Biningtons atvairīja 30 no 32 metieniem, kamēr pretējos vārtos Patriks Grūbauers neitralizēja 22 no 25 metieniem.

Jau ziņots, ka otrdien jauno sezonu ar uzvaru uzsāka latviešu aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā čempionvienība Floridas "Panthers", kas mājās ar 6:4 (4:1, 1:1, 1:2) apspēlēja Bostonas "Bruins" komandu.

Balinskis sezonas pirmajā mačā izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli.

Pagājušajā sezonā "Panthers" izcīnīja savu pirmo Stenlija kausu, finālsērijā ar 4-3 pārspējot Edmontonas "Oilers" komandu.