Neskatoties uz to, kopš 2023. gada 7. oktobra saņemtie 17,9 miljardi dolāru neapšaubāmi ir lielākā militārā palīdzība, kas viena gada laikā nosūtīta Izraēlai.
ASV apņēmās Izraēlai un Ēģiptei sniegt miljardiem lielu militāro palīdzību katru gadu, kad abas valstis parakstīja savu 1979. gada miera līgumu, kas noslēgts ar ASV starpniecību.
Obamas administrācijas laikā noslēgta vienošanās nosaka, ka ASV ik gadu līdz 2028. gadam Izraēlai tiek sniegta palīdzība 3,8 miljardu ASV dolāru apmērā.
Liela daļa ASV piegādāto ieroču šogad bijusi munīcija. Aptuveni 4 miljardi dolāru tērēti, lai papildinātu Izraēlas "dzelzs kupolu" un citas aizsardzības sistēmas.
Atšķirībā no ASV publiski dokumentētās militārās palīdzības Ukrainai, pētījuma autoriem nebija iespējams iegūt pilnīgu informāciju par to, ko ASV ir nosūtījusi Izraēlai kopš pagājušā gada 7. oktobra, tāpēc 17,9 miljardi ASV dolāru gadā ir nepilna summa, sacīja pētnieki.
Viņi atzīmēja Baidena administrācijas "centienus slēpt visu palīdzības apjomu un nosūtīto sistēmu veidus ar birokrātiskus manevrus".
Finansējums galvenajam ASV sabiedrotajam karā, kas prasījis lielus civiliedzīvotāju upurus, ir sašķēlis ASV sabiedrību prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā.
Atbalsts Izraēlai sen spēlējis svarīgu lomu ASV politikā, un Baidens piektdien sacīja , ka "neviena administrācija nav palīdzējusi Izraēlai vairāk nekā es."
Šis apgalvojums izskanēja kā atbilde uz žurnālistu uzdoto jautājumu, vai Netanjahu neizmanto kara stāvokli un apzināti neizvairās no pamiera noslēgšanas, lai varētu ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas.