Bet, tā kā dakteris ir pats sev darba devējs, tad viņš nosaka arī to savu zināšanu izmantošanas amplitūdu,” sacīja Latvijas Pediatru asociācijas vadītāja Ilze Grope.
Tagad gan arī Pediatru asociācija, solidarizējoties ar Bērnu slimnīcu, lūgusi Ārstu biedrībai ārsta sertifikātu tomēr apturēt un izvērtēt Medņa zināšanu atbilstību.
Tikmēr Veselības ministrijā izvairās no tiešas atbildes, vai Mednim sertifikāts saglabājams. Tas esot Ārstu biedrības jautājums. Taču ministrija ir gatava diskutēt par izmaiņām, ja tādas nepieciešamas, un ne tikai par ārstu sertifikāciju, bet arī stingrāku atbildību likuma priekšā, ja dezinformāciju izplata ārsts. “Jo, protams, ja dezinformāciju izplata pilsonis Jānis, tā ir viena lieta, bet, kad dezinformāciju izplata arī ārsts, tad, protams, liela daļa sabiedrības tajā ieklausās, un rodas apmulsums,” paskaidro ministrijas parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis.
Pats Mednis interviju raidījumam nesniedza, lai gan sākumā solīja un noteica tai konkrētu laiku. Bet jau drīz pēc tam e-pastā viņš bija atsūtījis vēstuli (oriģinālā rakstība saglabāta): “Labdien, Konsultējos ar savu juristu intervijas sakarā. Man ieteica pagaidām atturēties no jebkādas komunikācijas žurnālistiem līdz jautājuma mana ārsta sertifikāta jautājumā atrisināšanu. Tādēļ atceļam rītdienas sarunu. Paldies par sapratni”.
Izvairās viņš tikai no intervijām, kurās jautājumus un saturu nevar pats kontrolēt. Savos sociālo mediju kanālos un video sarunās ar domubiedriem viņš izpaužas aktīvi un plaši: tur arī Mednis vērsās pret Bērnu slimnīcas ārstiem un nekonfrontēts apšauba gan difterijas diagnozi, gan bērnu turēšanu slimnīcā, ja reiz difteriju analīzes vairs neuzrāda. Lai gan kā ārstam viņam būtu jāzina, ka komplikācijas var izpausties arī pēc saslimšanas.