Dace Otomere

Ābols palīdz Filadelfijas "Flyers" uzvarēt NHL pārbaudes spēlē

Filadelfijas "Flyers" hokejisti.
Filadelfijas "Flyers" hokejisti. Foto: AP/Scanpix

Uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē ceturtdien izcīnīja latviešu uzbrucēja Rodrigo Ābola pārstāvētā Filadelfijas "Flyers" vienība, kas savā laukumā ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pieveica Ņujorkas "Islanders" komandu.

Ābols laukumā pavadīja 12 minūtes un 42 sekundes, izpildīja vienu metienu pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja divus pretinieku metienus, uzvarēja trijos no astoņiem iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Spēles 45.minūtē Ēriks Džonsons mājiniekus izvirzīja vadībā, bet minūti un trīs sekundes pirms pamatlaika beigām ripu tukšos vārtos ieraidīja Matvejs Mičkovs.

Mājinieku vārtsargs Sāmuels Ešons atvairīja visus 37 pretinieku metienus, bet otros vārtos cits zviedrs Markuss Hēgberjs apturēja 24 no 25 ripām.

"Flyers" pirms jaunās sezonas aizvadīs vēl četras pārbaudes spēles. Nākamajā spēlē sestdien Filadelfijas komanda savā laukumā uzņēms Bostonas "Bruins" hokejistus.

Jaunā NHL sezona sāksies Eiropā, kur 4. un 5.oktobrī "Global Series" ietvaros Ņūdžersijas "Devils" Čehijas galvaspilsētā Prāgā tiksies ar Bufalo "Sabres" komandu. Ziemeļamerikā pamatturnīra spēles sāksies 8.oktobrī.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausu izcīnīja Floridas "Panthers", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Edmontonas "Oilers".