Šodienas redaktors:
Marina Latiševa

Prāgas "Sparta" futbolisti uzvar pirmajā UEFA Čempionu līgas spēlē

​Prāgas "Sparta" futbolisti savā laukumā trešdien, 18. septembrī, ar pārliecinošu uzvaru sāka UEFA Čempionu līgas grupu turnīru, bet Itālijas vienība "Bologna" līgā debitēja ar neizšķirtu savā laukumā.

"Sparta" ar 3:0 (2:0) apspēlēja Austrijas "Salzburg".

Vārtus otrajā minūtē guva Kāns Kairinens, 42.minūtē - Viktors Olatundži un 58.minūtē - Kazims Lači.

"Bologna" spēlēja 0:0 ar Doneckas "Šahtar". Ukrainas komandai bija lieliska iespēja uzvarēt, taču jau ceturtajā minūtē iespēju izvirzīties vadībā ar 11 metru soda sitienu neizmantoja Georgijs Sudakovs.

Soda sitiens tika piešķirts par Štefana Poša pārkāpumu pret Eginaldo, taču Sudakova vārtu apakšējā kreisajā stūrī sisto bumbu atvairīja mājinieku vārtsargs Lukašs Skorupskis.

Šajā sezonā pirmoreiz ierastā grupu turnīra vietā, kad komandas bija sadalītas grupās pa četrām, visas komandas par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs cīnās vienā 36 komandu grupā, aizvadot pa astoņām spēlēm.

Uzreiz astotdaļfinālā iekļūst pirmo astoņu vietu ieguvējas, bet nākamās 16 komandas spēlēs 1/16 finālā.

Jau ziņots, ka Latvijas čempione RFS Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas duelī divu maču summā ar 1:7 piekāpās Norvēģijas čempionei "Bodo"/"Glimt", sacensības turpinot UEFA Eiropas līgā.

Sacensību fināls notiks 2025.gada 31.maijā Minhenē.

Iepriekšējās sezonas finālā Londonā Madrides "Real" futbolisti ar 2:0 pārspēja Dortmundes "Borussia".