NP: Mihaila Uļmana ziedojumu šai kampaņai - to atceraties?
Zinu, jā, Mihailu Uļmanu pazīstu.
NP: Jūs viņu uzaicinājāt vai viņš pats vēlējās jums ziedot?
Nu, viņš ir bijis uzņēmējs, tagad viņa dzīve ir pagriezusies citā virzienā, bet es esmu viņu zinājis, bet mums nekādi kopīgi biznesi nav bijuši nekad dzīvē. Bet, iespējams, viņš ir kaut ko atbalstījis.
NP: "Rietumu banka" arī atbalstīja…
"Rietumu banka", jā, es varu pateikt, ka ar Leonīdu Esterkinu, ar Arkādiju Suharenko man ir labas attiecības. Un, ja viņi atbalsta to politiku, kuru es realizēju, es esmu tikai priecīgs.
Biedrību "Nācijas izlīgums" pēc vēlēšanu kampaņas 2015. gadā likvidēja. Kirils Kovaļčuks 2016. gadā tika iekļauts ASV sankcijās, viņš sankcionēts arī Eiropā, Ukrainā, Lielbritānijā un citur. Latvijas firmā "Dzintaru 28" Kovaļčuka daļas pārņēma viņa sieva Kira. Tagad viss uzņēmums oficiāli pieder Kovaļčuka biznesa partnerim Aleksandram Ordžonikidzem, kurs Krievijā pazīstams kā mediju menedžeris, propagandists un slavena Staļina līdzgaitnieka mazdēls.
Neraugoties uz masīvo kampaņu, partijai “Vienoti Latvijai” pirms desmit gadiem iekļūt parlamentā neizdevās. Valsts drošības dienests un Satversmes aizsardzības birojs nekomentēja, vai Kovaļčuku pēdas kampaņā ir vērtējama, kā Krievijas mēģinājums ietekmēt Latvijas Saeimas vēlēšanas. Dienesti norāda, ka kampaņu un ziedotāju vērtēšana ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja kompetencē. KNAB par "Nācijas izlīguma" finansēto kampaņu savulaik veica pārbaudi, bet nekādus pārkāpumus neatrada. Rietumu banka mums atbildēja, ka ziedojumu pārskaitīja biedrības "Nācijas izlīgums" statūtos minēto mērķu īstenošanai, bet to, kas ir citi ziedotāji, nezina.