Šī ir tikai trešā šīs sugas atradne Latvijā. Sibīrijas mēlziede līdz šim Latvijā ir bijusi zināma tikai divās vietās - Krustkalnu dabas rezervātā un dabas liegumā "Zušu - Staiņu sēravoti".
Eiropā Sibīrijas mēlziede aug izolētās populācijās daļēji noēnotos krūmājos un avoksnājos, kuros galvenie sugu ietekmējošie ekoloģiskie faktori ir augsnes mitrums, barības vielu pieejamība, temperatūra un apgaismojums.
Sugas pastāvēšanu apdraud gan dabiski faktori, piemēram, apgaismojuma maiņa, aizaugot atradnēm ar krūmiem un kokiem, gan antropogēni faktori, piemēram, meliorācija.
Sibīrijas mēlziede ir iekļauta Eiropas Padomes direktīvas "Par dabisko biotopu, savvaļas floras un faunas aizsardzību" II pielikumā kā reta un apdraudēta suga. Atbilstoši ziņojumam Eiropas Komisijai par ES nozīmes biotopu (dzīvotņu) un sugu aizsardzības stāvokli Latvijā (novērtējums par 2013.-2018.gadu), Sibīrijas mēlziedes sastopamības areāla vērtējums un populācijas vērtējums novērtēts kā nelabvēlīgs-nepietiekams, nākotnes perspektīvu vērtējums ir novērtēts kā nelabvēlīgs-slikts, ar pasliktinošos sugas aizsardzības stāvokļa tendenci.
Jauno Sibīrijas mēlziedes atradni konstatējusi vides konsultāciju uzņēmuma "EcoSolutions and Environmental Resources Management" vides eksperte Daudziņa, veicot īpaši saglabājamo vērtību monitoringu pēc mežu apsaimniekošanas uzņēmuma "SG Capital Meža Fonds" pasūtījuma.