Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina ceļotājus, kuru saistības Latvijas tūrisma operators SIA "Fisom" nespēja pilnībā vai daļēji pildīt, līdz 2024.gada 16.septembrim iesniegt iesniegumus par visu veikto maksājumu atmaksāšanu vai naudas summas daļu, ja ceļojums tika pārtraukts, aģentūru LETA informēja organizācijas pārstāvji.
Aicina ceļotājus iesniegt iesniegumus par visiem "Fisom" neatmaksātajiem maksājumiem
PTAC pārstāvji norāda, ka aicinājums attiecas arī uz tiem patērētājiem, kuri līdz šī paziņojuma publicēšanai jau iesnieguši PTAC iesniegumu ar lūgumu palīdzēt risināt strīdu ar pakalpojuma sniedzēju.
PTAC, izvērtējot iegūto informāciju un pamatojoties uz Ministru kabineta (MK) noteikumiem, secinājis, ka "Fisom" ir likviditātes problēmas un tas nespēj pilnībā vai daļēji pildīt savas saistības un sniegt kompleksos tūrisma pakalpojumus.
Organizācijas pārstāvji skaidro, ka tiesības uz samaksātās naudas atmaksu, ja plānotais ceļojums netika sākts vai samaksātās naudas daļu, ja ceļojums tika pārtraukts ir tiem ceļotājiem, kuri noslēdza līgumu par kompleksu tūrisma pakalpojumu un attiecīgie tūrisma pakalpojumi nav sniegti vai pārtraukti tūrisma operatora likviditātes problēmu dēļ. Uz nodrošinājuma sniegto aizsardzību neattiecas ceļotāja vai tā ģimenes locekļu zaudējumu prasības, morālais kaitējums, prasījumi par kvalitātes trūkumu, maksājumi par apdrošināšanu, ceļotāja vai tā ģimenes locekļu papildus izdevumi un citas sūdzības.
Iesniegumā PTAC par naudas atgūšanu obligāti jānorāda iesnieguma iesniedzēja vārds un uzvārds - personas, kura noslēgusi ceļojuma līgumu, vai, ja ceļotājs ir nepilngadīgs, viņa vecāka vai aizbildņa vārds un uzvārds, ceļotāja vārds un uzvārds, personas, kura veica maksājumu par ceļojumu, norēķinu konta numurs, tūrisma operatora nosaukums un reģistrācijas numurs, kā arī "Fisom" iemaksātās naudas summas apmērs.
Tāpat iesniegumam obligāti jāpievieno uzņemto saistību apliecinošie dokumenti - noslēgtā līguma par komplekso tūrisma pakalpojumu kopija un veikto maksājumu apliecinošie dokumenti, tostarp čeka vai stingrās uzskaites kvīts kopija vai ar bankas zīmogu vai elektronisko parakstu apliecināts maksājuma uzdevums.
Iesniegumam par maksājumu atmaksāšanu jāizmanto PTAC izstrādātā veidlapa, kas publicēta organizācijas tīmekļvietnē.
PTAC ceļotājiem atmaksājamo izdevumu apmēru aprēķinās procentuāli nenotikušā vai pārtrauktā tūrisma pakalpojuma apmēram, ievērojot, vai ceļojums vispār nav ticis uzsākts vai ir bijis pārtraukts, un proporcionāli ceļotāju skaitam, kuri būs pieteikušies to samaksātajai summai un nodrošinājuma apmēram PTAC līdz 2024.gada 16.septembrim.
Jau ziņots, ka Spānijā bija iestrēguši vairāki desmiti bērnu, kuri ar "Fisom" bija devušies uz apsolītu sērfošanas nometni Portugālē.
Savukārt, lai noskaidrotu, vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, Valsts policija (VP) sākusi resorisko pārbaudi par skandālā ierauto tūrisma operatoru "Fisom".
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2022.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 356 396 eiro, taču uzņēmums strādāja ar zaudējumiem 33 452 eiro apmērā. 2023.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.
Uzņēmums "Fisom" reģistrēts 2021.gadā, un tā pamatkapitāls ir 7500 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir tā valdes priekšsēdētājs Matīss Dālbergs.