Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Ar suni ceļā jautrāk: kas jāņem vērā, automašīnā vedot četrkājaino draugu?

Raksta foto
Foto: Iryna Kalamurza/Shutterstock

Saskaņā ar no jūlija spēkā esošajiem noteikumiem, suņiem braucošā automašīnā vienmēr jābūt piesprādzētiem, izmantojot speciālas somas, pārvadāšanas būrus vai iemauktus. Tā tiek pasargāti gan dzīvnieki, gan paši autovadītāji, Latvijas Radio raidījumā "Ķepa uz sirds" norāda Drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem suns jāievieto somā, konteinerā vai būrī, kas jānostiprina ar drošības jostu tā, lai to noturētu sēdeklī. 

Var lietot arī iemauktus un suni ievietot bagāžas nodalījumā vai arī būrī, kuru ievieto bagāžniekā, vai arī īpašā dzīvnieku piekabē.

Raksta foto
Foto: Christine Bird/Shutterstock

Vanks norāda, ka riski, kas rodas, suņus nepiesprādzējot, ir pārāk lieli. Suņu pārvietošanā jāņem vērā vairāki aspekti.

"Pirmkārt, fizika ir fizika, un, ja ir trieciens un pēkšņa apstāšanās, suņa masa daudzkārtēji palielinās, un bieži vien triecienā fiziski nav iespējams pat mazu suni noturēt rokās," skaidroja Vanks.

Tāpat sadursmes laikā var izsprāgt drošības spilveni un suns tikt spēcīgi ietriekts saimnieka krūtīs. 

Arī tad, ja suns ir lielāks un vienkārši nepiesprādzēts atrodas automašīnas salonā, sadursmes vai trieciena brīdī tas var gūt savainojumus, jo tad viss lido uz priekšu. Neatkarīgi no tā, vai suns sēž priekšējā sēdeklī vai aizmugurējā, tas lidos uz priekšu un ietrieksies vai nu automašīnas stiklā, vai šofera pakausī.

Kinoloģe un akitu audzētāja Laila Skrodele norāda, ka nepiesprādzēts suns automašīnā var gūt dažādas traumas arī tad, ja nav notikusi sadursme – sastiept ķepas, traumēt kādu no kauliņiem ķepās, izmežģīt pirkstus.  

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu