Kārlis Melngalvis

Štolcermanis izcīna trešo vietu F-4 Itālijas čempionāta posma trešajā braucienā

Tomass Štolcermanis
Tomass Štolcermanis Foto: No personīgā arhīva

Latvijas autosportists Tomass Štolcermanis 21. jūlijā Pola Rikāra trasē Francijā "Formula 4" (F-4) Itālijas čempionāta piektajā posmā trešajā braucienā izcīnīja trešo vietu.

Trešajā braucienā 17 gadus vecais "Prema" komandas pilots Štolcermanis sacīksti no septītās rindas un no sākuma saglabāja 13.vietu, taču pēc tam sāka pakāpties un finišēja trešajā vietā, pirmo reizi kāpjot uz goda pjedestāla Itālijas čempionātā.

Uzvaru braucienā izcīnīja latvieša komandas biedrs japānis Kīns Nakamura-Berta, bet otrais finišēja zviedrs Gustavs Jonsons ("Van Amersfoort Racing").

Jau ziņots, ka sestdien pirmajā braucienā Latvijas autosportists finišēja 11.vietā, bet svētdien otrajā braucienā pēc sadursmes ar konkurentu izstājās no sacīkstes pēc sešiem apļiem.

Februārī Štolcermanis "Prema" vienības sastāvā startēja "F-4 UAE" čempionāta Abū Dabī un Dubaijas posmos.

Itālijas F-4 čempionātā šosezon ir paredzēti septiņi posmi. Šīs meistarsacīkstes ir bijušas starpposms ceļā uz Pirmo formulu (F-1) tādiem autosportistiem kā Lensam Strolam, Lendo Norisam, Mikam Šūmaheram un Guaņju Džou.