NOSKATIES Eiforija! Seska emocijas pēc vēsturiskā triumfa WRC ātrumposmā

Mārtiņš Sesks.
Mārtiņš Sesks. Foto: FIA World Rally Championship/"X"

Piektdien, 19. jūlijā, Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis pirmoreiz valsts vēsturē izcīnīja pirmo vietu WRC ātrumposmā.

Tukumā pasaules rallija čempionāta (WRC) astotā posma trešo ātrumposmu – dienas garāko (27,56 kilometri) – Seska ekipāža ("Ford Puma") veica 13 minūtēs un 40 sekundēs. Viņš kļuva par pirmo Latvijas autosportistu, kurš izcīnījis triumfu ātrumposmā WRC. Emocijas pēc vēsturiskā panākuma bija fantastiskas.

Soms Kalle Rovanpere ("Toyota GR Yaris") zaudēja Latvijas ekipāžai 1,6 sekundes, bet trešais bija igaunis Ots Tenaks ("Hyundai i20") atpalika 3,5 sekundes un noslēdza pirmo trijnieku.

Kopvērtējumā pirmo pozīciju saglabā Rovanpere, bet Sesks pakāpies uz otro vietu, piekāpjoties somam tikai 3,3 sekundes.

Vēsturē pirmais WRC posms Latvijā aptvers teritoriju no Liepājas līdz Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.