Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) finanšu prorektors un bijušais (līdz 30.06.2024.) Meža un vides zinātņu fakultātes dekāns, profesors Linards Sisenis intervijā par reorganizācijas rezultātiem un izaicinājumiem, ar ko saskaras augstskola, lai ciešā un praktiskā sadarbībā ar meža nozari izglītotu topošos mežsaimniecības speciālistus, kuri nepieciešamības gadījumā sniegtu ieguldījumu sabiedrības un valsts aizsardzībā.
Kāpēc bija nepieciešama reorganizācija – apvienojot?
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) pērn sāka strādāt pēc jauna pārvaldības modeļa, līdzšinējās astoņas fakultātes apvienojot piecās. Tika izveidota Meža un vides zinātņu fakultāte, apvienojot Meža fakultāti un Vides un būvzinātņu fakultāti. Jaunajā fakultātē tika izveidotas piecas struktūrvienības: Mežsaimniecības institūts, Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūts, Būvniecības un kokapstrādes institūts, Zemes pārvaldības un ģeodēzijas institūts, kā arī LBTU Starpnozaru laboratorija, Mežsaimniecības institūts izveidots, apvienojot Meža izmantošanas un Mežkopības katedras, Būvniecības un kokapstrādes institūtu izveidoja, apvienojot trīs, savukārt Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūtā apvienotas divas katedras. Zemes pārvaldības un ģeodēzijas institūts ir kā nosacīta atbalsta platforma visiem iepriekšminētajiem, jo bez “ĢIS lietām” mūsu jomās iztikt ir neiespējami.
Ja raugāmies globāli, tad redzam, ka starp nozarēm izzūd robežas, piemēram, ja kādreiz runāja par mežsaimniecību, tad tā bija diezgan konservatīva nozare, kad, apgūstot vienas jomas izglītību, varēja nostrādāt visu darba mūžu kvalitatīvi, veidojot arī karjeras izaugsmi. Šobrīd ienāk arvien vairāk jauno tehnoloģiju un citu lietu, tā rezultātā nozares horizontāli saplūst. To esam sapratuši arī izglītības jomā, ka,