Foto Aizraujošā cīņā Spānija pārspēj mājinieci Vāciju un iekļūst "Euro 2024" pusfinālā

Spānijas vīriešu futbola izlase piektdien Štutgartē Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtdaļfinālā tikai papildlaikā nodrošināja uzvaru un sasniedza pusfinālu.

Neilgi pēc tam dzelteno kartīti nopelnīja Vācijas aizsargs Antonio Rīdigers, kurš pie soda laukuma netrāpīja pa bumbu un aizķēra pretinieku. Pēc tam tika izspēlēta standartsituācija, taču 16 gadus vecā spāņa Lamines Jamala raidīta bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

28.minūtē vēl vienu brīdinājumu Vācijas izlases rindās nopelnīja aizsargs Dāvids Raums, kurš arī trāpīja pa kājām pretiniekam, taču arī spāņi nespēj tik viegli apturēt pretiniekus un pie dzeltenās kartītes tika Robins le Normands.

Otrā puslaika ievadā pēc sešām spēlētām minūtēm spāņus vadībā izvirzīja Olmo, kurš raidīja bumbu Vācijas vārtos pēc Jamala piespēles.

Pēc ielaistajiem vārtiem vācieši sāka uzbrukt daudz vairāk un 61.minūtē tika pie stūra sitiena, kuru izspēlēt tomēr neizdevās, bet 67.minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Toni Kross un nepilnas sešas minūtes vēlāk brīdinājumu saņēma arī Maksimiliāns Mitelštedts.

Arī spāņiem grūtības sāka sagādāt pretinieku apturēšana, pie dzeltenās kartītes tiekot uz maiņu nākušajam Feranam Torresam. Savukārt 82.minūtē par laika vilcināšanu ar dzelteno kartīti tika sodīts spāņu vārtsargs Unai Simons.

Pamatlaika izskaņā Kajs Hāvercs bija ātrāks par spāņu aizsargiem un vienatnē izgāja pret vārtsargu, taču viņa sitiens bija pārāk augsts, bumbai lidojot pāri Spānijas vārtiem.

Vācija izlīdzināja rezultātu 89.minūtē, kad pēc iespēlēšanas soda laukumā Floriāns Vircs no tuvas distances raidīja bumbu pa vārtu stabu, pēc tam tai nonākot Spānijas vārtos.

Papildlaika pirmās puses izskaņā abas komandas apmainījās ar vērtu gūšanas iespējām, taču abās reizēs bumba tikai nedaudz lidoja garām vārtiem.

Savukārt papildlaika otrās puses izskaņā 119.minūtē pēc ilgāka Spānijas uzbrukuma bumbu Vācijas vārtos nogādāja Mikels Merino, izraujot spāņiem uzvaru.

Spānija grupu turnīrā izcīnīja trīs uzvaras, apspēlējot Horvātiju (3:0), Itāliju (1:0) un Albāniju (1:0), un astotdaļfinālā ar 4:1 pārliecinoši uzvarēja Gruziju.

Tikmēr vācieši grupu turnīru sāka ar graujošu panākumu pār Skotiju (5:1), turpinājumā pārspēja Ungāriju (2:0) un spēlēja neizšķirti ar Šveici (1:1). Astotdaļfinālā Vācija spēlē, kas uz nepilnu pusstundu tika pārtraukta negaisa dēļ, ar 2:0 uzvarēja Dāniju.

Piektdien vēl plkst.22 Hamburgā tiksies Portugāle un Francija. Eiropas čempionāta spēles tiešraidē translē televīzijas kanāli TV6 un "Go3 Sport Open".

Sestdien ceturtdaļfinālā Anglija spēkosies ar Šveici un Nīderlande tiksies ar Turciju,

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas bija sadalītas sešās apakšgrupās, izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūstot katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējām un četrām labākajām trešo vietu ieguvējām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

2021.gadā Londonā par Eiropas čempioni kļuva Itālija, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Spānijas izlases sastāvs: Unai Simons, Dani Karvahals, Robins le Normands (Načo Fernandess, 46.min.), Emeriks Laporte, Marks Kukurelja, Rodri Hernandess, Fabians Ruiss (Hoselu, 102.min.), Lamine Jamals (Ferans Torress, 63.min.), Pedro Gonsaless Lopess jeb Pedri (Dani Olmo, 8.min.), Niko Viljams (Mikels Merino, 80.min.), Alvaro Morata (Mikels Ojarzabals, 80.min.).

Vācijas izlases sastāvs: Manuels Neiers, Dāvids Raums (Maksimiliāns Mitelštedts, 57.min.) , Jonatans Tahs (Tomass Millers, 80.min.), Antonio Rīdigers, Jozua Kimmihs, Toni Kross, Emre Džans (Roberts Andrihs, 46.min.), Lerojs Sanē (Floriāns Vircs, 46.min.), Ilkajs Gindoans (Niklass Fillkrugs, 57.min.), Džamals Musiala, Kajs Hāvercs (Valdemars Antons, 91.min.).