EURO 2024 ceturtdaļfinālā Ronaldu gaida nopietns izaicinājums

Krištianu Ronaldu.
Krištianu Ronaldu. Foto: picture alliance / firo Sportphoto

Otrdien, 2. jūlijā, noslēdzās 2024. gada Eiropas čempionāta futbolā pirmā izslēgšanas spēļu kārta. Astoņas kontinenta labākās komandas ceturtdaļfinālā cīnīsies par prestižo EURO trofeju.

EURO 2024 ceturtdaļfināli:

• Spānija – Vācija
  • Portugāle – Francija
  • Nīderlande – Turcija
  • Anglija – Šveice

Ceturtdaļfinālu centrālais mačs, bez šaubām, būs Spānijas futbola izlases tikšanās ar mājinieci Vāciju. Kamēr vairākas čempionāta favorītes – Portugāle, Francija un Anglija – rādījušas neizteiksmīgu sniegumu, spāņi un vācieši šķiet neapturami.

Spānijas izlase uzvarēja visas trīs spēles grupu turnīrā, paliekot sausā. Astotdaļfinālā vārtsargs Unajs Simons pirmoreiz palaida bumbu sev garām, bet komanda tik un tā sagrāva debitanti Gruziju (4:1).

Arī Vācija uzvarēja apakšgrupā. Mājiniece sasita astoņus vārtus – labākais rādītājs pirmajā posmā –, vienreiz gan zaudējot punktus. Vērts pieminēt, ka Vācija izdarīja 18 sitienus neizšķirtā pret Šveici, pretiniece – četrus. Savukārt astotdaļfinālā Vācija pārliecinoši uzveica Dāniju (2:0) negaisa iespaidotā spēlē.

Ceturtdaļfinālā norisināsies EURO 2016 fināla atkārtojums. Krištianu Ronaldu pārstāvētā Portugāle tiksies ar zvaigžņoto Francijas izlasi. Kā jau minēts, abas izlases nav parādījušas to izcilāko futbolu turnīrā.

Francija četrās spēlēs guvusi trīs vārtus – divus paši sev trāpīja pretinieki, bet vienus franči iesita ar 11 metru soda sitiena palīdzību.

Tikmēr Portugāle 2024. gada turnīrā mocījusies ar vairākām pastarītēm. Grupu turnīrā portugāļi zaudēja debitantei Gruzijai (0:2), kā arī tikai pašā galotnē uzveica Čehiju (2:1). Astotdaļfinālā Portugāle tikai pēcspēles sitienu sērijā spēja tikt galā ar Slovēniju.

Arī cita ceturtdaļfināla dalībniece Anglija tikusi kritizēta par vāju sniegumu Eiropas čempionātā. Viena no turnīra favorītēm tikai spēles pirmspēdējā minūtē izglābās no zaudējuma pret Slovākiju astotdaļfinālā. Tikmēr Anglijas pretiniece Šveice izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pilnībā apspēlēja Eiropas čempioni Itāliju (2:0).

Vēl ceturtdaļfinālā tiksies Nīderlandes un Turcijas futbola izlases. Turkiem ir iespēja otro reizi valsts vēsturē iekļūt Eiropas čempionāta pusfinālā. Vērts gan izcelt, ka viņi to iepriekš paveica 2008. gadā – nesenāk nekā Nīderlande, kas pēdējoreiz pusfinālā spēlēja 2004. gadā.