Kārlis Melngalvis

Kanādas izlase sasniedz "Copa America" ceturtdaļfinālu

Kanādas futbolisti.
Kanādas futbolisti. Foto: USA Today Sports/Reuters/Scanpix

Kanādas vīriešu futbola izlase 29. jūnijā ASV iekļuva Dienvidamerikas čempionāta ("Copa America") ceturtdaļfinālā.

Kanāda A grupas spēlē Orlando spēlēja 0:0 ar Čīli, pievienodamās Argentīnai, kura vietu ceturtdaļfinālā bija nodrošinājusi jau pēc divām spēlēm.

27.minūtē otru dzelteno kartīti nopelnīja Čīles aizsargs Gabriels Suaso, atstādams komandu mazākumā.

Pašreizējā čempione Argentīna pēdējā grupas cīņā ar 2:0 (0:0) apspēlēja Peru.

47. un 86.minūtē vārtus guva Lautaro Martiness, bet 72.minūtē 11 metru soda sitienu nerealizēja Leandro Paredess.

Pēc trim kārtām argentīnieši A grupā sakrāja deviņus punktus, kanādieši - četrus punktus, Čīle turnīru beidza ar diviem un Peru - ar vienu punktu.

Turnīrā 16 izlases ir sadalītas četrās apakšgrupās, ceturtdaļfinālā iekļūstot katras grupas divām labākajām komandām.

"Copa America" 14 ASV pilsētās norisināsies līdz 14.jūlijam. Tas ir viens no sagatavošanās posmiem 2026.gada Pasaules kausa finālturnīram, kuru ASV rīkos kopā ar Kanādu un Meksiku.

Pirms trim gadiem notikušajās meistarsacīkstēs uzvarēja Argentīna, kas finālā ar 1:0 pārspēja mājinieci Brazīliju.