"Reformu partijas statūti paredz, ka valdei ir tiesības izvirzīt premjera amata kandidātu. Valdes locekļi vienprātīgi nolēma, ka pašreizējā situācijā ir jēga pēc iespējas ātrāk virzīties uz priekšu, lai izvairītos no neskaidrības perioda arī valdībā," paskaidroja Suslovs.
Kā teica Suslovs, valde nolēma sestdien sasaukt papildu sēdi jauna premjera kandidāta izraudzīšanai.
Ierasti premjerministrs ir arī partijas priekšsēdētājs.
Reformu partijas valdes loceklis Erki Keldo ceturtdien kā iespējamos Kallasas pēctečus minēja aizsardzības ministru Hanno Pevkuru un klimata ministru Kristenu Mihalu.
Pevkurs piektdien sociālās saziņas platformās paziņoja, ka nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja un premjerministra amatu.
"Ņemot vērā pašreizējos izaicinājumus Igaunijai, esmu nolēmis nekandidēt uz Reformu partijas priekšsēdētāja amatu.
Vairāki eksperti, kas pazīst Reformu partijas iekšējos procesus, ir norādījuši, ka Mihalam ir vislielākās izredzes kļūt par Reformu partijas priekšsēdētāju un premjerministru.
ES samitā Briselē ceturtdien tika apstiprināta vienošanās par bloka augstāko amatu sadali, kas nozīmē, ka konservatīvās Eiropas Tautas partijas pārstāve Urzula fon der Leiena saglabās Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatu, par Eiropadomes priekšsēdētāju kļūs bijušais Portugāles premjerministrs Antoniu Košta, kas pārstāv sociālistus, bet ES augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikā amats tiks Kallasai, kuru izvirzījuši liberāļi.
Izskanējis, ka pret Kallasas un Koštas kandidatūru balsoja Itālijas premjerministre Džordža Meloni, bet Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns balsoja pret visiem trim.