Piedalīšanās jebkura konkursa žūrijā, sevišķi tad, kad dalībnieku ieguldītais darbs tiek vērtēts tik pamatīgi kā Latvijas meža īpašnieku biedrības rīkotajā “Sakoptākais mežs”, ir uzdevums, kam nepieciešamas ne tikai profesionālas zināšanas, bet arī daudz citu īpašību. Taču, ko no tā iegūst paši žūrijas locekļi?
Pozitīvās emocijas
Latvijas meža īpašnieku biedrība (LMĪB) konkursu “Sakoptākais mežs” rīko katru gadu. Šāds konkurss Latvijā pirmo reizi notika 2017. gadā, pateicoties Meža attīstības fonda atbalstam. Lai vērtētu konkursā pietiekos mežu īpašumus, žūrijas komisijā tiek aicināti piedalīties dažādu sfēru profesionāļi, ne tikai mežu saimniecības eksperti.
“Esmu “Sakoptākais mežs” žūrijā jau ceturto gadu,” stāsta Latvijas Pašvaldību savienības padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe. “Tas patērē laiku, bet ikdienas darbi ir ar cietu garoziņu: ministriju darba grupas un Saeimas komisiju sēdes. Šādi konkursi sniedz pozitīvu pieredzi un arī noder kā informācija, ko varu izmantot tālākam darbam. Tādēļ sevi “palutinu” – izmantoju iespēju padarboties vairāk ar pozitīvam lietām. Jā, tas paņem laiku, tas ierobežo citas lietas, kas tāpēc būs jādara pa nakti vai vēlā vakara stundā, bet iegūtā pieredze to atsver. Par piedalīšanos žūrijā nemaksā, bet dzīvē jau nav tikai nauda svarīga! Svarīgākas ir pozitīvās emocijas, ko iegūstu no iespējas komunicēt ar pieredzējušiem cilvēkiem. Un, protams, meža īpašnieki, pie kuriem mēs aizbraucam, visi kā viens ir ar savu interesanto skatījumu, ar savu filozofiju par meža apsaimniekošanu. Esmu cilvēks, kurš krāj pozitīvās emocijas.”